12 wrzesień 2021

Poniedziałek nadal deszczowy na wschodzie i północy kraju

fot. PAP
W poniedziałek poza południowo-zachodnią częścią kraju spodziewane są deszcze i burze - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od 18 do 24 stopni C.
REKLAMA

Zdaniem specjalistów IMGW poniedziałkowy ranek w kraju będzie charakteryzował się zróżnicowaną pogodą. Na południowym wschodzie może jeszcze popadać, ale w południowo-zachodniej części kraju początek dnia może być słoneczny, z umiarkowanym zachmurzeniem.

"W ciągu dnia będzie przybywać chmur we wschodniej połowie kraju, na północy oraz w terenach podgórskich. Tam też będzie najwięcej opadów. Burze nadal mogą wystąpić na południowym wschodzie oraz w województwie śląskim, świętokrzyskim i lubelskim. W pozostałej części kraju będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu. Wyjątkiem będą tereny województw lubuskiego i dolnośląskiego, gdzie w poniedziałek rozpogodzi się i już nie powinno padać" - powiedziała Tomczuk.

Spodziewana temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 18 stopni C. na północy kraju, przez 20-22 stopni C. w centrum i do 24 stopni C. na południu kraju. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany