17 październik 2021

Poniedziałek pochmurny ze słabymi opadami deszczu

fot. PAP
W poniedziałek spodziewane jest zachmurzenie całkowite i duże. Przejaśnienia możliwe będą na południowym zachodzie i północy Polski - powiedziała PAP Magdalena Muszyńska-Karbowska, synoptyk IMGW. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni na Podkarpaciu do 14 na południowym zachodzie.
REKLAMA

Jak przewidują specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek nad większością kraju pojawią się chmury. W wielu miejscach spadnie niewielki deszcz.

"Według naszych prognoz w poniedziałek nad Polską będzie zachmurzenie całkowite i duże. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na północy i południowym zachodzie kraju. Niemal wszędzie, poza krańcami południowo-wschodnimi i południowo-zachodnimi, może spaść niewielki deszcz. Na północy i północnym wschodzie może to być do 5 mm opadów. Na pozostałym obszarze mówimy o 1-2 mm. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, a na Wybrzeżu północnych" - powiedziała Muszyńska-Karbowska.

Prognozowana temperatura maksymalna powietrza do zachodu słońca wyniesie od 7 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 10-11 stopni w centrum, do 14 stopni na południowym zachodzie kraju. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany