21 wrzesień 2021

W dzień liczne przejaśnienia, w nocy deszcz w większości województw

fot. PAP
Wtorek od rana będzie pochmurny, jednak z licznymi rozpogodzeniami. W nocy z wtorku na środę nad Polską, z wyjątkiem Mazowsza i północno-wschodniej części kraju, pojawią się deszczowe chmury - powiedział PAP Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Według ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wtorek będzie pochmurny z licznymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na przeważającej części kraju. W ciągu dnia pochmurno będzie przede wszystkim na zachodzie Polski oraz na Podlasiu.

"Na zachodzie Polski będzie pochmurno. W ciągu dnia chmur będzie przybywać i w godzinach popołudniowych spodziewamy się w tej części kraju opadów deszczu. Przelotny deszcz może popadać na Wybrzeżu oraz Podhalu. W centralnej Polsce i na wschodzie będzie zachmurzenie zmienne. Wieczorem na większości obszaru Polski, za wyjątkiem zachodniej ściany kraju, chmur będzie ubywać. Będzie chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8-9 stopni na Podlasiu, przez 12-15 stopni w Lublinie, Warszawie i Łodzi, do około 16 stopni na Dolnym Śląsku" - powiedział Barczyk.

W nocy z wtorku na środę deszcz nie powinien padać w północno-wschodniej części Polski. Na pozostałym obszarze należy spodziewać się umiarkowanych opadów. Lokalnie może spaść do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Najcieplej będzie na Pomorzu, gdzie termometry wskażą do 11 stopni. Najchłodniej w Suwałkach - około 2 st. C. Lokalnie możliwe są krótkotrwałe, przygruntowe przymrozki. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce