22 wrzesień 2021

W środę do Polski zacznie wchodzić deszczowy i wietrzny niż

fot. PAP
W środę będzie pochmurnie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Jak powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron, w nocy nad Polskę od Wybrzeża zacznie wchodzić niż z cieplejszymi masami powietrza i silnym wiatrem.
REKLAMA

W środę rano nad Polską będzie przewaga chmur. W ciągu dnia pojawią się przejaśnienia. Miejscami możliwe będą przelotne opady deszczu. Według Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najwięcej deszczu - do 10 litrów na metr kwadratowy - spadnie na południu kraju.

"Końcówka lata nie będzie przyjemna. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie Polski, przez 13 w centrum, do 16-17 stopni na krańcach zachodnich. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zachodnich i zachodnio-północnych. W nocy ze środy na czwartek na Wybrzeżu da już o sobie znać nadchodzący niż, który przyniesie ze sobą do Polski nie tylko nieco cieplejsze powietrze, ale i silny wiatr, obniżający odczuwalną temperaturę" - powiedział Gawron.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i miejscowymi słabymi, przelotnymi opadami deszczu. W wysokich partiach gór możliwe opady śniegu. Po zachodzie słońca temperatura spadnie do 2 stopni na północnym wschodzie, 7-8 w centrum i 12 nad morzem. Na Podlasiu możliwe są lokalne, przygruntowe przymrozki. Wiatr będzie na ogół słaby, ale już nad samym morzem wiatr w porywach może osiągnąć prędkość 60 km/h. Zdaniem meteorologów, niż będzie w ciągu dnia rozbudowywał się w głąb kraju, a prędkość wiatru nad morzem może osiągnąć 80 km/h. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany