20 wrzesień 2021

W większości kraju rozpogodzenia; w nocy w Zakopanem 0 stopni

fot. PAP
W poniedziałek pogoda będzie podobna do tej z niedzieli w większości kraju. W nocy z poniedziałku na wtorek lokalnie termometry wskażą zero stopni - powiedziała PAP Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

Zdaniem synoptyków, w porównaniu do niedzieli, poniedziałek w większości kraju nie przyniesie większych zmian pod względem pogody. Na wschodnich krańcach Polski i na zachodniej części Wybrzeża będzie padał deszcz. W pozostałej części kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami.

"W poniedziałek do zachodu słońca może słabo padać wzdłuż wschodniej granicy kraju. Także w zachodniej części Pomorza spodziewamy się przelotnych opadów. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami i bez deszczu, a w centrum Polski nawet z rozpogodzeniami. Będzie raczej chłodno, bo w dzień maksymalna temperatura wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 stopni w Warszawie, po 14-16 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych" - powiedziała Wrzesińska.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura w Zakopanem spadnie do 0 stopni Celsjusza. Na przeważającej części kraju termometry wskażą od 3 do 6 stopni. Najcieplej będzie w zachodniej części Wybrzeża, gdzie temperatura może dojść do około 11 stopni. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Słabe i przelotne deszcze spadną wzdłuż wschodniej granicy Polski i na Pomorzu. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany