15 sierpień 2022

Wilgotne i gorące powietrze znad Ukrainy i Morza Czarnego przyniesie upał i burze

zdjęcie: Wilgotne i gorące powietrze znad Ukrainy i Morza Czarnego przyniesie upał i burze / fot. PAP
fot. PAP
Rozproszone burze, które będą pojawiać się punktowo, w różnych rejonach kraju i upały powyżej 30 stopni zapowiada na poniedziałkowe popołudnie synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Taką aurę niesie napływające znad Ukrainy i Morza Czarnego ciepłe i wilgotne powietrze.
REKLAMA

"Z upływem dnia będzie się pojawiać coraz więcej chmur i lokalne burze z opadami" - zapowiedziała Łapińska. Dodała, że ze względu na rozproszony charakter burz trudno wskazać konkretne regiony, w których one wystąpią. Prawdopodobnie najwięcej gwałtownych zjawisk pogodowych będzie na zachodzie i południu Polski.

"Może być tak, że na jednym krańcu miejscowości będziemy mieli ulewę, a kilkaset metrów dalej ledwie pokropi" - przekazała synoptyk. Lokalnie może wystąpić grad.

Według zapowiedzi IMGW, temperatura maksymalna wyniesie od 27 do 31 stopni, nieco chłodniej będzie na Półwyspie Helskim oraz w kotlinach górskich.

"Podobnie jak burze tak i strefy upałów będą rozproszone" - dodała Łapińska.

Wiatr będzie słaby, jedynie w czasie burz prognozowane porywy do 75 km/h.

Wraz z upływem wieczoru pogoda będzie się uspokajać, w nocy burz będzie mniej. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany