7 sierpień 2020

Hołownia na Mazurach zachęcał do udziału w jego ruchu i apelował o solidarność z Białorusią

fot. PAP
Lider ruchu Polska 2050 podczas otwartych spotkań w Ostródzie i Mrągowie zachęcał do przyłączenia się do jego ruchu "w miarę sił i umiejętności". Na każdym ze spotkań Hołownia apelował też o solidarność z Białorusią.
Koronawirus
84396
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W Mrągowie na spotkanie z Szymonem Hołownią, które odbywało się na głównym skwerze miasta przyszło ok. 100 osób. Hołownia zachęcał zgromadzonych do noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. "To jest nasza obywatelska solidarność, znak odpowiedzialności" - mówił. Wiele osób na tym spotkaniu miało maseczki; w maseczce Hołownia rozdawał autografy i podpisywał swoje książki.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania "Murów" Jacka Kaczmarskiego, a lider ruchu Polska 2050 apelując o solidarność z Białorusiami ocenił, że obecnie ten kraj "praktycznie nie istnieje w naszej polityce zagranicznej, choć jest to nasz najbliższy sąsiad".

Podczas obu spotkań na Mazurach Szymon Hołownia opowiadał o ruchu Polska 2050, jego organizacji i zasadniczych założeniach. W Ostródzie powiedział, że kończy organizację think-thanku, który w założeniach ma działać w zupełnej izolacji od polityki. Hołownia deklarował, że lidera think-thanku wyłonią sami zrzeszeni w nim naukowcy, którzy obecnie "śledzą, co się dzieje w danych obszarach na świecie, by korzystać z pomysłów i rozwiązań".

Wiele miejsca w wystąpieniu w Mrągowie Hołownia poświecił kwestii podzielenia Polaków na wrogie obozy, za co w jego ocenie odpowiadają politycy, PR-owcy i media. Przywołując cytat z wypowiedzi papieża Franciszka mówił, że "jedność to nie jest jednolitość". "Możemy się różnić w różnych kwestiach ale musimy wspólnie działać w fundamentalnych sprawach dotyczących nas wszystkich: naszych szkół, dróg, czy dojazdów" - stwierdził.

W Mrągowie Hołownia zachęcał zebranych, by "w miarę swoich sił i umiejętności" włączyli się w działalność lokalnych struktur ruchu Polska 2050. Nawiązując do nazwy ruchu prosił też o wpłaty na jego rzecz w wysokości 20,50 zł.

Spotkania Hołowni na Mazurach przebiegały w spokojnej atmosferze, uczestnicy zadawali mu wiele pytań dotyczących zarówno spraw bieżących, jak i kwestii światopoglądowych. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
84396
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany