11 listopad 2022

II Rzeczpospolita powstała z ogromnego pragnienia wolności narodu polskiego

zdjęcie: II Rzeczpospolita powstała z ogromnego pragnienia wolności narodu polskiego / fot. PAP
fot. PAP
II Rzeczpospolita powstała z ogromnego pragnienia wolności narodu polskiego; bronić jej mogła jedynie bezgraniczna odwaga i poświęcenie waszych przodków; Polacy zawsze słynęli ze swojej odważnej i niezależnej postawy - mówił w piątek w Warszawie prezydent Litwy Gitanas Nauseda.
REKLAMA

Prezydent Litwy uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Prezydent Nauseda złożył życzenia Polakom w imieniu całego narodu litewskiego. "104 lata temu wasz kraj powstał jak feniks z popiołów I wojny światowej, zwiastując początek nowej ery narodowych państw demokratycznych" - powiedział Nauseda.

Jak dodał, "II Rzeczpospolita powstała z ogromnego pragnienia wolności narodu polskiego". "Bronić jej mogła jedynie bezgraniczna odwaga i poświęcenie waszych przodków. Polacy zawsze słynęli ze swojej odważnej i niezależnej postawy. Przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja oporu wobec niesprawiedliwości i umiłowanie wolności jest bliska każdemu Polakowi. My Litwini też ją cenimy. Jest to bogactwo odziedziczone po wspólnej przeszłości Litwy i Polski" - podkreślił Nauseda.

Zaznaczył, że od dawnych czasów oba kraje łączył obowiązek obrony wartości cywilizacji zachodnich. (PAP)

autorzy: Karolina Kropiwiec, Jakub Borowski

kkr/ brw/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany