29 lipiec 2020

Karczewski: prezydent powinien wziąć pod uwagę zaszczepienie się na grypę, bo jest w grupie podwyższonego ryzyka

fot. PAP
Senator PiS Stanisław Karczewski, z zawodu lekarz, uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien wziąć "bardzo pod uwagę" zaszczepienie się na grypę, bo spotykając się z dużą liczbą osób, jest w grupie podwyższonego ryzyka. Karczewski zaznaczył, że będzie namawiał Polaków, aby się szczepili.
Koronawirus
50324
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Karczewski, b. marszałek Senatu, został pytany w środę w TVN24, czy namówi prezydenta Dudę, aby zaszczepił się na grypę.

"Nie będę namawiał pana prezydenta, będę namawiał Polaków, żeby się szczepili" - oświadczył senator PiS. "Kilkakrotnie robiłem szczepienia publiczne. Szczepiłem się z jednym ministrem, z drugim ministrem. Będę szczepił się na pewno z ważnymi osobami w państwie" - powiedział Karczewski.

Jego zdaniem, prezydent powinien szczepienia wziąć "bardzo pod uwagę, przeanalizować", ponieważ jest w grupie podwyższonego ryzyka: spotyka się z dużą liczbą osób, nawiązuje bliskie kontakty z ludźmi. "Uważam, że powinien się zaszczepić, powinni się szczepić ci, którzy są w grupie ryzyka: lekarze, pielęgniarki, dziennikarze" - powiedział Karczewski.

Dodał, że on sam jest zwolennikiem szczepień na grypę, szczególnie u osób starszych.

Na początku lipca podczas debaty w Końskich (woj. świętokrzyskie) prezydent został zapytany o szczepionkę na Covid-19. Zdaniem Dudy, szczepienia na koronawirusa nie powinny być obowiązkowe, zaś seniorzy powinni mieć do nich dostęp nieodpłatnie.

"Jeżeli chodzi o szczepionkę, absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie" - mówił. "Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chce się szczepić" - powiedział.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
50324
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-10-07 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany