12 październik 2021

Para prezydencka przyznała stypendia dzieciom żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie

Para prezydencka przyznała stypendia dzieciom żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie, którzy są podopiecznymi fundacji Dorastaj z Nami - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.
REKLAMA

Jak napisała w komunikacie KPRP, dziesięciu młodych podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami, która wspiera dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie, otrzymało z rąk pary prezydenckiej dyplomy stypendialne zapewniające długofalowe wsparcie.

Fundacja zainicjowała pozyskiwanie środków finansowych na "Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów" w 2017 roku. Program ten jest realizowany pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

"Jest taka niepisana umowa, w każdym dobrze funkcjonującym państwie musi istnieć, że są ludzie, którzy przyjmują na swoje barki obowiązek służby publicznej, służby państwu, służby, z którą czasem związane jest także i ryzyko – oni idą służyć, ale o nich się pamięta i potem nie zostają sami. Państwo musi pamiętać o swoich funkcjonariuszach, żołnierzach – tych, którzy te zadania podjęli" – mówił podczas spotkania cytowany w komunikacie prezydent. "Nie tylko żołnierz służy, służy też jego rodzina" – podkreślał.

Program stypendialny - jak przekazało KPRP - oznacza wieloletnie wsparcie, dostosowane do potrzeb dzieci, aż do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności i dzięki pomocy fundacji i jej darczyńców młodzi ludzie będą mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, a także otrzymają regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda również zwróciła się do uczestników spotkania. "Waszym prawem jest mieć i podążać za swoimi marzeniami, a obowiązkiem nas, dorosłych, jest stwarzać jak najlepsze warunki do tego, byście mogli je realizować. Życzę wam, byście dzięki programowi stypendialnemu Fundacji +Dorastaj z nami+ mogli te marzenia zrealizować" - mówiła. "Wierzymy, że stając się członkami tak dużej rodziny Fundacji zyskujecie poczucie bezpieczeństwa, że w tej trudnej sytuacji nie zostajecie sami, a jednocześnie że wkraczacie w czas nadziei i szans na dobrą przyszłość i dobre życie" – podkreśliła.

Wśród nowych podopiecznych Fundacji jest ósemka dzieci żołnierzy i dwójka dzieci strażaka Państwowej Straży Pożarnej.

Fundacja Dorastaj z Nami jest organizacją pozarządową, która od ponad 11 lat pomaga dzieciom żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych, którzy polegli, zginęli, zmarli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju. Od 2020 r. Fundacja objęła pomocą także dzieci i rodziny zmarłych pracowników służby zdrowia, którzy walczyli z pandemią COVID-19. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany