16 styczeń 2023

Rząd uruchomi rekordowe środki na wsparcie inwestycji w Warszawie

Deklaracja ze strony premiera Mateusza Morawieckiego oznacza uruchomienie rekordowych środków na bezpośrednie wsparcie inwestycji w stolicy – powiedział poseł PiS Jarosław Krajewski. W poniedziałek szef rządu zapowiedział, że w ciągu kilku lat Warszawa otrzyma na kluczowe inwestycje do 3 mld zł.
REKLAMA

"Dzisiaj rozpoczynamy nowy etap, nowe otwarcie, jeżeli chodzi o bardzo realne wsparcie ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości dla Warszawy" – oznajmił Krajewski.

Lider warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości wystąpił w poniedziałek na briefingu z premierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział, że w ciągu kilku lat miasto stołeczne otrzyma na kluczowe inwestycje do 3 mld zł.

"Ta deklaracja ze strony pana premiera Mateusza Morawieckiego oznacza uruchomienie bezprecedensowych i rekordowych środków rządowych na bezpośrednie wsparcie inwestycji w stolicy. Mówimy o najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych" – wskazał.

Krajewski wymienił m.in. budowę metra, dokończenie budowy trasy świętokrzyskiej, obwodnicy śródmiejskiej łączącej Pragę Południa z Targówkiem, a także budowę stadionu Skry i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Dopiero, kiedy obwodnica zostanie zrealizowana będziemy mogli mówić o zrównoważonym rozwoju miasta stołecznego. O tym, że lewobrzeżna część Warszawy jest traktowana tak samo, jak prawobrzeżna" – ocenił poseł PiS.

Przypomniał, że do tej pory ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości stołeczne inwestycje zostały wsparte na łączna kwotę ponad 342 mln zł. (PAP)

wnk/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany