29 lipiec 2021

W Święto Wojska Polskiego zorganizujemy 30 festynów w całym kraju

fot. PAP
15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego zorganizujemy 30 festynów w całym kraju - zapowiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Tegoroczne obchody będą się obwały pod hasłem: "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej".
REKLAMA

Błaszczak zapowiedział w Warszawie, że w tym roku obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia będą się odbywały pod hasłem: "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej". Podkreślił, że tego dnia resort obrony w formie festynów będzie chciał przedstawić społeczeństwu profesjonalizm Wojska Polskiego. Jak dodał, pokazy sprzętu i umiejętności wojskowych mają promować służbę w wojsku i zachęcać do wstępowania w jego szeregi.

Minister zapowiedział, że w całym kraju obędzie się 30 takich festynów. Wymienił przykładowe miejscowości: Kolno, Kobylin, Teresin.

15 sierpnia w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się honorowa zmian wart. Pikniki wojskowe w stolicy będą zorganizowane na Pl. Piłsudskiego, przy Muzeum Wojska Polskiego oraz na Stadionie Narodowym.

Na piknikach mają działać mobilne punkty szczepień. Zostanie wystawiony sprzęt wojskowy, będzie też możliwość rozmowy z żołnierzami. Wystawione zostaną też kuchnie polowe. "Zapraszam do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami. Żebyśmy wspólnie, jako wspólnota narodowa odczuwali dumę z tego, jaką postawę przybierali nasi przodkowie. Żebyśmy wspólnie odczuwali dumę z tego, że ta spuścizna historyczna jest cechą, wokół której kształtowane są postawy żołnierzy Wojska Polskiego" - powiedział Błaszczak.

Przed kilkoma dniami szef MON poinformował, że nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany