3 lipiec 2022

Większość inwestycji realizujemy z naszych środków, nie europejskich

fot. PAP
Zdecydowana większość inwestycji samorządowych i państwowych jest dziś realizowana za nasze środki, nie europejskie, albo przynajmniej pół na pół - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak zastrzegł, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą.
REKLAMA

Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcu w Ostrowcu Świętokrzyskiego powiedział, że "bardzo wielu Polaków po dziś dzień - bo taka była propaganda, to nie ich wina - uważa, że jak gdzieś chodnik na wsi budują to za środki europejskie".

"Nie, szanowni państwo. Dzisiaj zdecydowana większość tych inwestycji, samorządowych, państwowych to są już nasze środki albo przynajmniej pół na pół. To już nie jest tak jak było kiedyś. Polska jest dużo bogatsza, dużo silniejsza" - podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą. "Zostały już, można powiedzieć, załatwione, chociaż zostały załatwione z elementem malutkiego znaku zapytania, bo wola drugiej strony jest, powiedzmy sobie, chwiejna" - mówił Kaczyński.

W ocenie polityka "jedni postępują już racjonalnie" w związku z wojną na Ukrainie i pomocą, jaką niesie Polska. "Ale z drugiej strony ciągle są te różnego rodzaju lewackie przeświadczenia, za którymi zresztą często kryją się zwykłe interesy, często brudne interesy i często rosyjskie pieniądze" - powiedział prezes PiS.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Wiktor Dziarmaga

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany