29 wrzesień 2020

Władze Porozumienia zatwierdziły kandydatury posłów do nowej Rady Ministrów

fot. PAP
Jarosław Gowin otrzymał rekomendację władz Porozumienia na urząd ministra rozwoju w randze wicepremiera w nowej Radzie Ministrów, a Michał Cieślak - rekomendację na urząd ministra członka Rady Ministrów w KPRM ds. rozwoju samorządu - poinformowała PAP rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka.
REKLAMA

"Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia podczas wtorkowego spotkania zatwierdziło kandydatury posłów, którzy z ramienia Porozumienia wejdą w skład nowej Rady Ministrów" - podkreśliła Sroka.

Jak dodała chodzi o Ministra Rozwoju w randze Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra - członka Rady Ministrów w KPRM do spraw rozwoju samorządu.

"Na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju rekomendacje uzyskał Jarosław Gowin. Prezydium zarekomendowało na urząd Ministra- członka Rady Ministrów do spraw rozwoju samorządu, posła Michała Cieślaka" - podkreśliła.

Gratulacje posłowi Cieślakowi złożył europoseł Adama Bielan. "Michał uzyskał właśnie rekomendację prezydium Porozumienia i obok prezesa Jarosława Gowina będzie naszym reprezentantem w Radzie Ministrów" - napisał na Twitterze.

Informacja dotycząca głównej struktury i składu rządu po rekonstrukcji zostanie przedstawiona prawdopodobnie w środę - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
319205
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-07 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany