Praca artykuł sponsorowany
15 wrzesień 2022

Dołącz do Luxoft Poland do końca 2022 roku i zgarnij 13-tkę

zdjęcie: Dołącz do Luxoft Poland do końca 2022 roku i zgarnij 13-tkę / fot. nadesłane
fot. nadesłane
13. pensja to nowy benefit dla wszystkich obecnych i nowych pracowników Luxoft Poland, którzy dołączą do firmy jeszcze w tym roku. Jedna z największych firm z branży IT na polskim rynku zachęca do pracy w swoich strukturach różnymi bonusami.
Ciekawe projekty oraz finanse to obok pracy zdalnej, najważniejsze wyróżniki branży IT. Specjaliści w Luxoft Poland mogą liczyć na wszystkie te benefity. Obecna, szybko zmieniająca się sytuacja gospodarcza wywołała między innymi rosnące potrzeby finansowe. Dlatego Luxoft Poland, wychodząc naprzeciw najpilniejszym oczekiwaniom pracowników wprowadziła jednorazowo dodatkowe, trzynaste wynagrodzenie w postaci bonusu dla obecnych i nowych pracowników, którzy dołączą do spółki do końca 2022 roku. Luxoft Poland dba o stałe dopasowywanie benefitów do potrzeb pracowników. Spółka stale monitoruje rynek pracy oraz nastroje wewnątrz firmy, aby zapewniać obecnym pracownikom komfort pracy i przyciągać młode talenty.

IT oferuje możliwości kariery każdemu

Praca w Luxoft Poland to nie tylko korzyści finansowe. Spółka jeszcze przed pandemią wdrożyła system pracy zdalnej i sprawnie funkcjonuje w tym modelu. Nadrzędną wartością w firmie jest stałe podnoszenie szans na zatrudnienie osobom z mniejszych miejscowości. Obecnie spółka zatrudnia łącznie ponad 2000 pracowników. Dzięki pracy zdalnej, zróżnicowanym projektom z różnych branż oraz benefitom finansowym, wiele osób spoza dużych aglomeracji zyskuje możliwość rozwoju kariery oraz zbalansowanie życia zawodowego z prywatnym. W ten sposób firma zwiększyła realną dostępność pracy i możliwość robienia kariery różnym grupom społecznym. To lepsza perspektywa chociażby dla młodych rodziców, którzy mogą swobodnie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika.  Jest też dużym ułatwieniem dla młodych specjalistów, którzy ze względów finansowych na co dzień wolą pracować z domu, oszczędzając na dojazdach i wynajmowaniu mieszkania. To także zachęta dla kobiet, które coraz częściej zasilają zespoły projektowe. Praca zdalna oraz wybór projektów to szansa dla młodych mam czy początkujących specjalistek spoza dużych aglomeracji. Luxoft Poland aktywnie wspiera kobiety realizując chociażby wewnętrzny program She's in IT. Dla chętnych funkcjonują komfortowe biura zlokalizowane w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Trójmieście.

Rośnie grupa coraz bardziej zainteresowanych okazjonalną pracą w biurze z różnych powodów. Są to nieprzewidziane sytuacje rodzinne, zdarzenia losowe, ale też narastająca chęć bezpośrednich spotkań z kolegami z pracy. Potwierdziły to wewnętrzne ankiety, w których nie brakowało także głosów opowiadających się za częstszymi integracjami - mówi Małgorzata Stasiak-Duklewska, Head of Employer Branding w Luxoft Poland.

Bliżej pracowników i lokalnej społeczności

Jak podkreślają HR managerowie w firmie, po wielomiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią coraz więcej pracowników zgłasza potrzebę częstszych spotkań w rzeczywistym świecie. Chcą też celebrować różne okazje, także w mniejszym, kameralnym gronie.

Duże, ogólnofirmowe integracje wymagają większego planowania i organizacji. Dlatego spotkanie raz czy dwa razy w roku dla wielu pracowników okazuje się niewystarczające. Komfortowe biura stwarzają więcej powodów do spontanicznych kontaktów, zgodnie z potrzebami naszych pracowników. To również doskonała okazja do wspólnych inicjatyw społecznych - zaznacza Natalia Selinger, Dyrektor Zarządzająca i Prezes Zarządu w spółce.

Luxoft Poland podejmowane wysiłki na polu HR wiąże też z rozwojem działalności CSR, która od wielu lat jest mocno pielęgnowana w firmie. Spółka dąży do zapewnienia pracownikom nie tylko wygodnego miejsca pracy i spotkań, ale też komfortowego otoczenia.

Dla dojrzałego pracodawcy ważne jest, aby pracownik mógł żyć zdrowo i potrafił podejmować różne działania i inicjatywy także poza pracą. Takie podejście pracodawcy owocuje polepszającym się wśród pracowników samopoczuciem - podkreśla Natalia Selinger.

Luxoft Poland działania CSR aktywnie realizuje w kilku obszarach: środowisko, zdrowie i dobre samopoczucie, różnorodność i integracja, jakość edukacji i społeczność. Luxoft Poland efektywnie wspiera podejmowane przez pracowników inicjatywy w ramach wewnętrznego programu Luxoft CSR Incubator. W tym roku do takich działań zaliczają się m.in. wsparcie osób pozostających na terenach objętych wojną w Ukrainie, spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka czy zasadzenie luxoftowego lasu. Pracownicy firmy wspierają również podopiecznych fundacji Poland Business Run od początku istnienia tej inicjatywy.  W tegorocznej edycji 15 drużyn Luxoft Poland przebiegło 300 km.

Tego typu działania mają wymierne korzyści zarówno dla pracowników, jak i otoczenia, na które wspólnie oddziałujemy. To wzmacnia morale wewnątrz firmy i sprawia, że nasza codzienna praca zyskuje wielowymiarowego znaczenia - dodaje Małgorzata Stasiak-Duklewska.

Dopasowanie się do aktualnych potrzeb pracowników i umiejętne ich wdrożenie wymaga każdorazowo od pracodawcy wnikliwego monitorowania rynku pracy i sytuacji geopolitycznej. Dlatego w Luxoft Poland udaje się wypracowywać takie bonusy, które są odpowiedzią na realne potrzeby obecnych i przyszłych pracowników. 13. pensja jest jednym z przykładów czynionych przez Luxoft Poland wysiłków ukierunkowanych na zwiększenie komfortu pracy w firmie i zapewniania bezpieczeństwa wszystkim zatrudnionym.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany