21 październik 2021

MRiPS przeznaczy 57 mln zł na projekt pilotażowy "Stabilna praca – silna rodzina"

fot. PAP
Trwa nabór na projekty pilotażowe adresowane m.in. do kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka czy młodych osób, które nie chodzą do szkoły i nie pracują - poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Na projekt „Stabilna praca – silna rodzina" MRiPS przeznaczy 57 mln zł.
REKLAMA

Nabór wniosków potrwa do 12 listopada - poinformowało w komunikacie Ministerstwo.

"Projekt adresowany jest do publicznych służb zatrudnienia – m.in. wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy, które chcą wdrożyć nowe metody czy sposoby pomocy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy lub pracodawcom, w celu przygotowywania rozwiązań o charakterze systemowym" - informuje resort. "Przy realizacji projektów urzędy będą mogły współpracować m.in. z Ochotniczymi Hufcami Pracy, agencjami zatrudnienia, związkami zawodowymi czy organizacjami reprezentującymi interesy pracodawców" - dodają urzędnicy.

W ramach ogłoszonego naboru szczególnie premiowane będą projekty pilotażowe zawierające rozwiązania skierowane do: osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad dziećmi/osobami zależnymi oraz seniorami, w szczególności rodziców powracających lub wchodzących na rynek pracy; kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, okresie bierności zawodowej związanym z wychowywaniem dzieci; osób młodych do 30. roku życia, z grupy NEET (tj. osoby nieuczące się, niepracujące i nieszkolące się). Również projekty z rozwiązaniami wspierającymi pracodawców w zatrudnianiu pracowników w formie pracy zdalnej, mieszkających na terenach zagrożonych trwałą marginalizacją lub w miastach średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.

Ministerstwo poinformowało, że na realizację pilotaży w ramach projektu „Stabilna praca – silna rodzina” w tym roku zostanie przeznaczonych 57 mln zł. To środki z rezerwy Funduszu Pracy. Wybrane projekty będą musiały być zrealizowane do końca 2023 roku.

"Rynek pracy przechodzi zmiany, nie tylko te związane z pandemią koronawirusa, ale również z sytuacją demograficzną Polski" - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

"Naszym obowiązkiem jest szukanie takich rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu uczynią rynek pracy przyjazny rodzinom, przywrócą na rynek osoby do tej pory bierne zawodowo, czy dadzą pracodawcom nowe, elastyczne narzędzia do zatrudnienia pracowników" - mówiła.

"Ruszamy z pilotażowym projektem, by znaleźć najlepsze rozwiązania do dalszego rozwoju rynku pracy w Polsce" - zaznaczyła minister. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany