Praca artykuł sponsorowany
7 marzec 2022

Opiekunka osób starszych w Niemczech: to trzeba wiedzieć!

fot. nadesłane
Europa się starzeje, a wraz z nią Niemcy, którzy obecnie są najstarszym społeczeństwem na kontynencie. Powoduje to przede wszystkim przepełnienie domów pomocy społecznej oraz wzrost kosztów pobytu. Ten fakt ma wpływ również na polski rynek pracy. Ze względu na wysokie ceny usług oraz brak miejsc w ośrodkach coraz więcej rodzin seniorów decyduje się na zatrudnienie opiekunki z Polski.
Jeśli potrzebujesz pracy, najlepiej od zaraz, praca opiekunki w Niemczech może być dla Ciebie. Przeczytaj poniższy artykuł i podejmij decyzję, czy chcesz ostatecznie zarabiać w opiece w Niemczech.

Zanim spakujemy walizki warto dowiedzieć się nieco więcej o pracy opiekunki w Niemczech. Należy pamiętać, że jest to praca specyficzna: mieszka się teoretycznie z pracodawcą, spożywa z nim posiłki i wspiera na każdym kroku. Obowiązki w opiece w Niemczech różnią się zależnie od dolegliwości, z którym zmaga się pacjent. Jednak w większości ofert pracy możemy znaleźć informacje, że senior potrzebuje pomocy przy poruszaniu i ubieraniu się, kąpieli czy dbaniu o dom. Czasami trzeba podjechać do lekarza lub załatwić coś na poczcie.

Naturalnie niezbędna jest znajomość języka niemieckiego, przynajmniej podstawowa. Im lepsza znajomość języka, na tym lepsze wynagrodzenie można liczyć. Osoby nie posiadające tych umiejętności nie powinny jednak rezygnować z wyjazdu. Wiele agencji opiekunek, jak np. Veritas Opieka posiada na swojej stronie darmowe lekcje niemieckiego, ze słownictwem i wyrażeniami potrzebnymi opiekunce osób starszych w Niemczech. Dodatkowo dostępne jest pogotowie języka niemieckiego, z którym można się skontaktować w razie wątpliwości.

Współpraca z agencją ma również inne zalety. Podpisując umowę z firmą, opiekunka osób starszych w Niemczech nie musi zastanawiać się, gdzie odprowadzać podatek czy jak się ubezpieczyć przed wyjazdem. Wszystkie formalności są realizowane przez agencję. Praca opiekunki w Niemczech nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony wykonawcy: jedzenie i nocleg zapewnione są przez rodzinę, a transport przez firmę.

Jeśli chcesz podjąć pracę w opiece w Niemczech, skontaktuj się z Veritas Opieka. Nasz konsultant pomoże Ci dobrać ofertę. Czekamy na Twoją aplikację!

Sprawdź: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany