8 lipiec 2020

Letnia zbiórka żywności Caritas Polska potrwa do 31 sierpnia

fot. PAP
Letnia Zbiórka Żywności Caritas Polska i Fundacji Tesco potrwa do 31 sierpnia. Zebrane produkty z długim terminem przydatności trafią w tym roku do osób najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19.
Koronawirus
54487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W tym roku, z powodu sytuacji spowodowanej epidemią Wielkanocna Zbiórka Żywności nie mogła się odbyć i Tesco wyszło z inicjatywą zorganizowania wyjątkowej, dwumiesięcznej Letniej Zbiórki Żywności - poinformował Bartłomiej Kulisz z Caritas Polska w informacji przekazanej PAP.

Podkreślił, że "wziąć udział w akcji można w każdym sklepie Tesco, kupując artykuły z długim terminem przydatności, np. mąkę, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbatę, czy kawę i umieszczając je w oznaczonym punkcie zbiórki za linią kas".

Dyrektor komunikacji Tesco Polska Daria Kulińska powiedziała, że uruchomienie zbiórki w terminie wakacyjnym jest wyjściem naprzeciw dynamicznie zmieniającej się sytuacji ekonomicznej, z którą boryka się wiele gospodarstw domowych.

"W ostatnich miesiącach staraliśmy się odpowiedzieć na zwiększone potrzeby, dlatego w kwietniu przekazaliśmy dodatkową darowiznę w postaci 20 ton produktów, które przy wsparciu naszych partnerów trafiły do potrzebujących. Wiemy również, że nasi klienci dbają o swoje lokalne społeczności, dlatego zachęcamy do dołączenia się do naszych działań i wsparcia tych, którzy tej pomocy obecnie najbardziej potrzebują" - powiedziała Daria Kulińska.

Wszystkie produkty zebrane w czasie Letniej Zbiórki Żywności trafią do Caritas i Banków Żywności, a następnie zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

Współpraca Caritas Polska z Tesco rozpoczęła się w 2017 roku. Dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, przeprowadzana jest zbiórki żywności.

"Od 2014 roku klienci Tesco przekazali 3 768 ton żywności, co umożliwiło przygotowanie 8,8 mln posiłków" - podano. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
54487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany