14 listopad 2020

Prymas: "wyciągnij rękę do ubogiego" to wezwanie skierowane do nas wszystkich

fot. PAP
"Wyciągnij rękę do ubogiego" to wezwanie skierowane do nas wszystkich, także do mnie – podkreślił abp Wojciech Polak. Jego wypowiedź przed przypadającym w niedzielę IV Światowym Dniem Ubogich ukazała się w sobotę na stronie internetowej prymasa Polski.
REKLAMA

Abp Polak podziękował pracownikom służby zdrowia, siostrom zakonnym, pracownikom i wolontariuszom Caritas za pomoc ubogim, którą świadczą przez cały rok.

Metropolita gnieźnieński podkreślił, że hasło tegorocznego dnia: "wyciągnij rękę do ubogiego" jest szczególnie zobowiązujące właśnie teraz, w czasach pandemii, "tak przecież trudnych dla wszystkich – zwłaszcza dla ludzi biednych, ubogich, bezdomnych".

„To wezwanie skierowane jest do nas wszystkich, także do mnie, abyśmy nie trzymali rąk w kieszeni, ale byśmy rzeczywiście, poprzez konkretną pomoc, troskę i miłość okazywaną codziennie, potrafili wyciągnąć rękę do drugiego człowieka” – powiedział abp Polak.

Prymas podziękował wszystkim, którzy zawodowo i wolontaryjnie świadczą ubogim pomoc materialną i duchową.

„Chcę podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy wyciągają ręce do chorych, do ubogich, by ich podnosić w ich cierpieniu, trudzie. Chcę podziękować wszystkim siostrom zakonnym, zwłaszcza tym, które prowadzą stołówki dla ubogich, pochylają się nad biednymi w domach pomocy społecznej, także pracownikom i wolontariuszom Caritas, którzy starszym i chorym niosą nie tylko pociechę, nadzieję, ale i konkretną pomoc” – powiedział.

IV Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest w tym roku w niedzielę 15 listopada. Święto zostało ustanowione przez papieża Franciszka, po raz pierwszy było obchodzone w 2017 roku. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany