30 marzec 2021

Resort Rodziny przedłuża działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca roku

Mateusz Szymkiewicz /CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Czas szczególny, który niestety po raz kolejny - z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną - może się okazać trudnym dla wielu Polaków, w tym dla seniorów. - Z myślą o osobach starszych zdecydowaliśmy o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – poinformowała minister Marlena Maląg.
REKLAMA

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów niesie pomoc głównie osobom powyżej 70 roku życia, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Wsparcie jest także udzielane osobom młodszym, które nie mają możliwości realizacji we własnym zakresie niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby.

Nieustające wsparcie seniorów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to ważna pomoc w czasie pandemii. – Obserwując niemalejącą liczbę telefonów na infolinię widzimy potrzebę nieustannego niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej. Dlatego program został przedłużony co najmniej do końca 2021 roku, jeżeli do tego czasu wciąż utrzymywać się będzie w Polsce epidemia koronawirusa.

- Drodzy Seniorzy nadal możecie korzystać z naszego wsparcia. Zachęcam do kontaktu poprzez infolinię zwłaszcza osoby mieszkające z dala od swoich bliskich i przyjaciół – mówi minister Marlena Maląg.

Wspólne działanie w słusznej sprawie

Dzięki szerokiej grupie - ponad 12 tysięcy wolontariuszy i ponad 300 organizacji młodzieżowych oraz zastępów pracowników ośrodków pomocy społecznej skutecznie niesiona jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Na realizację programu zostały przeznaczone środki w wysokości 150 mln złotych.

Jak uzyskać pomoc?

Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11 seniorzy mogą zgłaszać prośby o wsparcie zarówno w formie zakupu artykułów codziennej potrzeby – spożywczych i higienicznych, jak również dostarczenia ciepłych posiłków czy umówienia wizyty lekarskiej.

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany