4 grudzień 2021

W Rzeszowie ruszyło świąteczne miasteczko

fot. PAP
W sobotę na rzeszowskim Rynku zainaugurowany został cykl imprez w ramach akcji "Magiczna zima w Rzeszowie". Jak powiedział prezydent stolicy Podkarpacia Konrad Fijołek, tej zimy w Rzeszowie odbędzie się ponad 70 wydarzeń.
REKLAMA

Na rynku w Rzeszowie ustawiona została ogromna choinka, powstało też świąteczne miasteczko, w którym można nabyć m.in. rękodzieła, zjeść ciepły posiłek czy napić się gorących napoi. Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest również karuzela oraz diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Rzeszowa.

Jak powiedział, otwierając świąteczne miasteczko, prezydent Rzeszowa, w ramach akcji "Magiczna zima" odbędzie się ponad 70 różnych atrakcji. Fijołek wymienił m.in. niedzielną paradę Mikołajów czy sylwester. Fijołek zapowiedział też, że 17 grudnia br. odbędzie się na Rynku rzeszowska wigilia.

"Zapraszam do uczestnictwa w tych wydarzeniach całymi rodzinami. To będzie magiczna zima w Rzeszowie" – dodał. Zdaniem Fijołka, właśnie w tych niewesołych czasach potrzebujemy radosnych momentów.

W tym roku na rzeszowskim Rynku ustawiono po raz pierwszy szopkę. Jedną z sobotnich atrakcji był również pokaz rzeźbienia w lodzie.

Podczas zimowej akcji obędzie się także wiele konkursów, pokazów i warsztatów przygotowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Rzeszowski Dom Kultury. W Parku Sybiraków będzie działać lodowisko o powierzchni 700 mkw, z którego uczniowie rzeszowskich szkół w określonych godzinach będą mogli korzystać bezpłatnie.

Natomiast rzeszowski Teatr Maska wystawi "Opowieść Wigilijną", a kupując w świątecznym miasteczku specjalny voucher na kolejną sztukę w teatrze pt. "Zaginiony Świat" widzowie otrzymają prezent. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce