13 wrzesień 2020

Szefernaker: w najbliższych dniach podamy szczegóły programu wsparcia dla miejscowości popegeerowskich

fot. PAP
Podczas III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi" w Bralinie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program pomocy dla wsi, w których były PGR-y. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował w niedzielę, że w najbliższych dniach będą znane szczegóły tego wsparcia.
REKLAMA

"Wiele samorządów na terenach popegeerowskich nie ma szans na przeprowadzenie podstawowych inwestycji. Premier Morawiecki zapowiedział dziś program wsparcia dla miejscowości popegeerowskich. Szczegółowe informacje w najbliższych dniach" – napisał Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA na Twitterze.

III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni polskiej wsi" odbyło się w niedzielę w Bralinie w Wielkopolsce. "Jeszcze w tym roku ruszymy z programem wsparcia dla miejscowości popegeerowskich. To jest ważne aby wyrównać szanse tych, którzy zostali tak boleśnie dotknięci niesprawiedliwością polskiej transformacji" - zapowiedział szef rządu podczas dożynek.

Jak mówił premier Morawiecki, w tak szczególnym roku jak 2020, kiedy cały świat został dotknięty epidemią "jeszcze bardzie zdajemy sobie sprawę, że polskie rolnictwo to polska racja stanu". "W takim roku polskie rolnictwo to europejska racja stanu" - dodał.

Morawiecki, w liście dożynkowym do rolników napisał, że rząd stara się "aby żadna przeszkoda, którą rolnicy napotykają na swojej drodze, taka jak susza, powódź czy pandemia, nie była na tyle silna, aby Państwa (rolników – PAP) praca stanęła w miejscu".

"W negocjacjach dotyczących budżetu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 uzyskaliśmy dla polskich rolników fundusze wynoszące ponad 32 miliardy euro, największe środki ze wszystkich dotychczasowych budżetów od początku polskiego członkostwa w Unii" – podkreślał premier. Dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy "świadomy wyzwań i potrzeb naszych rolników" skieruje dodatkowe wsparcie finansowe, tak by "ich suma była równa rosnącym potrzebom". (PAP)

hd/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
319205
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-07 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany