kategoria: Rozrywka
19 listopad 2023

W górach zimowo; na Białym Krzyżu dzieci jeżdżą na sankach

zdjęcie: W górach zimowo; na Białym Krzyżu dzieci jeżdżą na sankach / pixabay/1145525
Zimowo zrobiło się w Beskidach po ostatnich opadach śniegu. Na Białym Krzyżu na Przełęczy Salmopolskiej w niedzielę jest go już tyle, że dzieci zjeżdżały na sankach. Szczyrk Mountain Resort, największy ośrodek narciarski w polskich górach, rozpoczął naśnieżanie tras.
REKLAMA

W Beskidach w niedzielę termometry wskazywały od -1 w Szczyrku do -5 na Hal Mizowiej. Najwięcej naturalnego śniegu leży w rejonie Babiej Góry i Hali Miziowej: 22-25 cm.

Na Przełęcz Salmopolską w niedzielne popołudnie przyjechało sporo turystów z dziećmi, które zjeżdżały na sankach.

W największym ośrodku narciarskim w polskich górach - Szczyrk Mountain Resort – rozpoczęło się naśnieżanie tras. „Fabryka śniegu ruszyła - śnieżymy głownie w wyższych partiach. Otwarcie sezonu planujemy na 16 grudnia, ale jak się da, to otworzymy wcześniej” – powiedział pap Jacek Kufel, rzecznik Szczyrk Mountain Resort.

Ratownicy GOPR poinformowali PAP, że warunki na szlakach turystycznych są trudne.

W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany