2000 pakietów higienicznych na Dzień Mamy i Dzień Dziecka dla ukraińskich uchodźców od Fundacji Unum

zdjęcie: 2000 pakietów higienicznych na Dzień Mamy i Dzień Dziecka  dla ukraińskich uchodźców od Fundacji Unum / pixabay/7106584
Fundacja Unum przekazała 2000 osobistych pakietów higienicznych dla ukraińskich kobiet i dzieci uciekających do Polski przed wojną.
Każdy pakiet dla jednej osoby zawiera najpotrzebniejsze środki higieny osobistej. Wolontariusze Fundacji skompletowali także 1000 pakietów dla dzieci, które oprócz środków higienicznych zawierają również kredki, kolorowanki i przytulanki.

Znaczna część przybywających do Polski rodzin ma ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, a  przebywając w ośrodkach pobytowych często korzysta ze wspólnych środków higienicznych. Chcielibyśmy podarować kobietom i dzieciom coś osobistego, zapewniającego choć odrobinę komfortu i prywatności w tych trudnych dla nich momentach – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Unum.

Część skompletowanych pakietów fundacja przekazała Fundacji Ocalenie, która zawozi najpotrzebniejsze rzeczy na granicę. Większość zestawów przekazana została do Urzędu Miasta st. Warszawy, który w swoich miejscach pobytowych opiekuje się kobietami i dziećmi z Ukrainy.

W Warszawie i okolicach przebywa dziś prawie 300 tysięcy uchodźców, którzy próbują odnaleźć się w trudnej sytuacji i zaplanować swoją przyszłość. Darowizna od Fundacji Unum na pewno pomoże w działaniach, które mają zapewnić kobietom i dzieciom bardziej komfortowe warunki pobytu w naszym mieście. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za tę pomoc – powiedział Rafał Trzaskowski Prezydent m.st. Warszawy.

2000 pakietów higienicznych skompletowali wolontariusze - pracownicy Unum Życie TUiR S.A. oraz ich bliscy. Oto jak wyglądała akcja wspólnego pakowania.

Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym współpracownikom, którzy pomagali nam najpierw w organizacji potrzebnych kosmetyków, środków higienicznych, zabawek, a następnie we wspólnym pakowaniu osobistych pakietów dla każdej z 2000 osób uchodźczych, które obdarowaliśmy. Podziękowania kieruję również do firmy Hortex za przekazanie napojów dla dzieci. Wspólne przygotowywanie pakietów to była niezwykła praca, pełnej wzruszeń i dobrej energii, którą przekazujemy wraz z darami – dodaje Małgorzata Morańska.

Pomoc lokalna
Oprócz pakietów wolontariusze fundacji otrzymali od niej granty na pomoc lokalną w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Rzeszowie, Bydgoszczy i Łodzi. Współpracownicy towarzystwa ubezpieczeń diagnozują potrzeby lokalne wśród uchodźców i kupują niezbędne rzeczy: odzież, żywność, środki higieniczne, niezbędne wyposażenie ośrodków pobytowych. Więcej informacji o zaangażowaniu Unum Życie i Fundacji Unum w pomoc Ukrainie znajduje się na stronie https://wspieramy.unum.pl/.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany