19 październik 2021

Do piątku samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie do programów dla niepełnosprawnych

fot. PAP
Do 22 października samorządy mogą składać wnioski o przyznanie dofinansowania w ramach przyszłorocznej edycji dwóch programów MRiPS – "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa". Łączny budżet programów wynosi ponad 200 mln zł.
REKLAMA

Programy realizowane są w ramach Funduszu Solidarnościowego. Ich celem jest poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami.

"Ogromnie zależy nam na tym, by osoby z niepełnosprawnościami miały zapewnioną możliwość jak najpełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Program i wsparcie asystenta osobistego to nie tylko pomoc w czynnościach dnia codziennego, ale też towarzyszenie przy wizycie w urzędzie, wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych" – podkreśla minister rodziny Marlena Maląg.

Przypomina, że program "Opieka wytchnieniowa" powstał po to, aby odciążyć członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami przez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

"Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie to wyzwanie, zachęcam samorządy do dołączenia do programu" – dodaje szefowa MRiPS.

Przyszłoroczny budżet programu "Opieka wytchnieniowa" wynosi 60 mln zł. Budżet programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" wynosi 150 mln zł.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany