23 październik 2019

Dziś zwalniamy. Policyjna akcja "Prędkość" na polskich drogach

fot. nadesłane
Funkcjonariusze drogówki zapowiadają dziś kontrole w całej Polsce. Wszystkie sprzęty, które wskazują prędkość pojazdów w ruchu drogowym wyruszą na trasy. Mundurowych spodziewać się należy przede wszystkim tam, gdzie przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców stało się praktyką. Będą oni monitorować również miejsca, gdzie naruszenie przepisów może szczególnie przynosić dramatyczne konsekwencje - na przejściach dla pieszych, przejazdach rowerowych.
REKLAMA
Jak informuje Autokult, do przeprowadzenia 23 października policyjnej akcji „Prędkość” zmobilizowały drogówkę ostatnie statystyki: Według danych Komendy Głównej w 2018 roku z powodu ignorowania znaków ograniczenia prędkości, lekceważenia przepisów i niedostosowania prędkości do warunków jazdy na drogach doszło do śmierci  778 osób. Już wiadomo, że tegoroczne dane będą gorsze. Policja zanotowała rekordową liczbę zatrzymanych praw jazdy tylko za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Dziś jednak mundurowi na drogach nie skupią się wyłącznie na pomiarach prędkości. Podczas kontroli będą zwracać także uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu czy sposób przewożenia dzieci.

Autokult.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce