10 maj 2022

Krajowy Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność" chce odwołania ministra edukacji

fot. PAP
Krajowy Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność” chce odwołania ministra edukacji Przemysława Czarnka. Na wtorkowej konferencji prasowej zaprezentowano pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.
REKLAMA

Poinformowano w nim szefa rządu, że Krajowy Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność" żąda odwołania szefa MEiN w trybie natychmiastowym.

Uzasadniając decyzję, oceniono, że minister edukacji i nauki od dwóch lat prowadzi politykę pozorowanego dialogu społecznego, która zmierza do destrukcji systemu edukacji w Polsce i do degradacji zawodu nauczyciela. (PAP)

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Danuta Starzyńska-Rosiecka

ktl/ dsr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce