10 czerwiec 2021

Prof. Zajkowska: dalszy etap luzowania obostrzeń wydaje się rozsądny

Dalszy etap luzowania obostrzeń wydaje się rozsądny, co pokazuje obecna sytuacja epidemiczna – oceniła w rozmowie z PAP prof. Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
REKLAMA

W czwartek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejne luzowanie obostrzeń epidemicznych. Od 13 czerwca otwarte będą strefy gastronomiczne, m.in. w kinach, teatrach i na koncertach. Więcej wiernych będzie mogło być w świątyniach.

Kolejne zmiany nastąpią od 26 czerwca i mają obowiązywać do końca wakacji. "Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie" – podkreślono.

Szef resortu zdrowia powiedział podczas konferencji, że tylko zaszczepieni nie będą wliczani do limitów osób.

"Dalszy etap luzowania obostrzeń wydaje się rozsądny, co pokazuje obecna sytuacja epidemiczna" – podkreśliła prof. Zajkowska w rozmowie z PAP.

Zwróciła także uwagę fakt nieuwzględniania osób zaszczepionych w limitach. W opinii prof. Zajkowskiej ma to zachęcić Polaków do szczepienia się.

Dopytywana, czy niewliczanie zaszczepionych do limitów osób ma naukowe i medyczne potwierdzenie, podkreśliła, że "z pewnością było to przemyślane, oparte na ekspertyzach".(PAP)

ipa/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany