23 listopad 2021

Wsparcie dla osób dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią

fot. nadeslane
Firma Circle K postanowiła okazać wsparcie osobom dotkniętym przez kryzys na wschodniej granicy kraju. Firma przekazuje bony paliwowe dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który niesie pomoc osobom znajdującym się w pasie przygranicznym, poza obszarem objętym stanem wyjątkowym. Równocześnie myśląc o trudach pracy pograniczników, policjantów i żołnierzy a także ratowników medycznych, Circle K na wybranych stacjach znajdujących się w pobliżu granicy z Białorusią, oferuje przedstawicielom służb mundurowych darmową kawę i inne ciepłe napoje.Dzięki współpracy Circle K i Polskiego Czerwonego Krzyża, wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego dotrze do potrzebujących.

Ratownicy medyczni i służby działające na granicy mogą natomiast skorzystać z darmowej kawy, herbaty i czekolady, na stacjach Circle K w Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Suwałkach. Napój zabrany do własnego termosu lub kubka termicznego, pozwoli na ogrzanie przez długi czas. Akcja potrwa przez dwa tygodnie do 17 grudnia 2021 r. włącznie.

Sytuacja przy granicy jest krytyczna, jako firma działająca na terenie Polski i po prostu jako ludzie, nie możemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć zarówno służby mundurowe, dbające między innymi o nienaruszalność granic, oferując im chwilę wytchnienia nad gorącym napojem, jak i Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, niosącemu pomoc ludziom poszkodowanym przez tę sytuację w pasie przygranicznym – mówi Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska.
Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących jest dla nas bardzo ważne. Wierzymy, że prawa człowieka są uniwersalne i niezbywalne, dlatego istotne jest dla nas, że możemy pomóc wielu osobom, niezależnie od ich wieku, płci, narodowości czy wyznania.


Wspólne działanie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Circle K z PCK. Organizacje długofalowo współpracują przy projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe. Firma wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, przekazując środki na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany