patronat medialny

Będzie akcja Gimnastyka dla Polaków!. Warszawski Torwar będzie pękał w szwach

fot. nadesłane
Blisko pół tysiąca uczestników weźmie udział w akcji „Gimnastyka dla Polaków!”, która odbędzie się 19 listopada w Warszawie. Tego dnia hala Torwar stanie się największą i najważniejszą gimnastyczną areną w Polsce.
Gimnastyka w ostatnich latach stała się coraz bardziej popularna, a przyrządy gimnastyczne są stałym elementem zewnętrznych stref sportu.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że gimnastyka w bardzo dużym wymiarze towarzyszy nam na co dzień. Gimnastyka to nie tylko sport wyczynowy pod postacią gimnastyki sportowej, artystycznej, akrobatyki czy skoków na trampolinie. Poprzez podstawowe czynności, takie jak skłon, przysiad, leżenie czy wyprost, jest również częścią naszego powszedniego życia. Dlatego oprócz formy wyczynowej gimnastyka to również sport powszechny – mówi Leszek Blanik, mistrz olimpijski, a od niespełna roku także prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

To właśnie Polski Związek Gimnastyczny jest organizatorem akcji „Gimnastyka dla Polaków!”, która będzie największym tego typu przedsięwzięciem w historii związku.

Na płycie najsłynniejszej warszawskiej areny zostaną zainstalowane – w dużej liczbie – przyrządy gimnastyczne, od mat do gimnastyki artystycznej, przez ścieżki, poręcze i kółka po trampoliny i różnego rodzaju gimnastyczne trenażery. Impreza będzie naszpikowana atrakcjami, a oprawą dorówna światowym imprezom rangi mistrzowskiej. Wszyscy uczestnicy, a także widzowie, którzy odwiedzą 19 listopada Torwar, będą mieli okazję spotkać również największe gwiazdy gimnastyki w Polsce, w tym oczywiście Leszka Blanika.

Do udziału w naszej imprezie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, bo gimnastyka jest sportem, który nie ma ograniczeń. Zapraszamy małe dzieci, zapraszamy młodzież, osoby dorosłe, seniorów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, oprócz zajęć zaplanowane są też konkursy, turnieje, animacje i szkolenia – dodaje Blanik.

Zostanie m.in. przeprowadzony konkurs wiedzy historycznej o polskich sportowcach-patriotach z cennymi nagrodami. Będzie można skorzystać także z porad dietetyka oraz fizjoterapeuty.

Każdy z uczestników za udział w ćwiczeniach otrzyma punkty, za które będą przyznawane sportowe nagrody. Uczestnicy będą mogli spróbować sił między innymi w konkurencjach w gimnastyce sportowej, artystycznej, akrobatyce, skokach na trampolinie. Przewidziano cztery kategorie wiekowe: 7-9, 10-13, 14-17 lat oraz od 18 roku życia. Najlepsi, którzy zbiorą największą liczbę punktów, otrzymają puchary i medale. Pierwsze dziesięć wyników w każdej kategorii uhonorowane zostanie pamiątkowymi statuetkami. Ich wręczenie odbędzie się na koniec imprezy podczas uroczystej ceremonii. Ponadto uczestnicy rywalizacji otrzymają pamiątkowe koszulki z grafiką imprezy.

Ogólnopolska impreza gimnastyczna „Gimnastyka dla Polaków!” to wydarzenie, które ma na celu popularyzację gimnastyki, szeroko pojętnej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Chcemy, by to przedsięwzięcie zachęciło tłumy Polaków bez względu na wykonywany zawód, czy wiek do uprawiania gimnastyki pod różnymi postaciami – dodaje Blanik.

Organizacja „Gimnastyki dla Polaków!” została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany