23 wrzesień 2021
patronat medialny

Festiwal rekordów na Orliku

fot. Marcin Gadomski
Bicie rekordów w różnych konkurencjach sprawnościowych to kolejna propozycja Fundacji Orły Sportu skierowana dla dzieci w różnych zakątkach Polski. W ciągu miesiąca w siedmiu województwach odbędą się imprezy pod nazwą „Festiwal rekordów na Orliku”

     

Do udziału w Festiwalu zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat, uczniów szkół podstawowych i średnich.

Liczymy, że w każdym z miast na zajęciach stawi się minimum sto osób – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

„Festiwal rekordów na Orliku” odbędzie się w Zakręcie na Mazowszu, Klimontowie w Świętokrzyskiem, Lipuszu w Pomorskiem, Monkiniach na Podlasiu, Złotowie i Poznaniu w Wielkopolsce oraz Zduńskiej Woli w Łódzkiem, a także na Warmii i Mazurach w Starym Dłutowie  Bicie rekordów poprzedzi ogólna rozgrzewka wszystkich uczestników, a wśród konkurencji Festiwalu będą m.in. rzucanie rzutkami do tarczy, odbijanie balonika głową, przeskoki obunóż nad piłką, odbijanie lotki rakietkami do kometki, czy toczenie piłki na czas po slalomie tam i z powrotem. 

Wydarzenie sportowe będzie również nawiązywało do lokalnej historii walki o niepodległość Polski. W ramach zajęć przeprowadzony zostanie m.in. quiz historyczny z nagrodami – dodaje Wosik. 

Festiwal będzie miał formułę pikniku dla wszystkich uczestników oraz ich rodzin, ze spikerem, muzyką i atrakcjami dla dzieci. Dla uczestników przewidziano wodę i poczęstunek oraz gadżety i medale, a dla zwycięzców nagrody.

Organizację „Festiwali rekordów na Orliku” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce