patronat medialny

Już w sobotę 12 listopada niepowtarzalny Sportowy Festyn z Historią. Setki uczestników poznają wspólną historię Armenii i Polski

fot. nadesłane
Już w sobotę 12 listopada wyjątkowe wydarzenie w Warszawie. Blisko dwieście dziewcząt i chłopców oraz dziesiątki rodzin wezmą udział w „Sportowym Festynie z Historią”. Poza rywalizacją sportową i dobrą zabawą będzie okazja poznać wspólną historię Armenii i Polski oraz postaci polskich patriotów i bohaterów pochodzenia ormiańskiego. Patronat nad imprezą objął Ambasador Republiki Armenii w Polsce.


Impreza odbędzie się 12 listopada w obiektach AWF Warszawa. Jest adresowana do dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, z Warszawy i okolic. W rywalizacji sportowej podczas festynu weźmie udział blisko 200 dziewcząt i chłopców oraz dziesiątki rodzin, które korzystać będą z atrakcji towarzyszących. Motywem przewodnim festynu będzie sportowa rywalizacja, wzbogacona elementami historii Armenii i polskich Ormian.

Pragniemy, aby ten niecodzienny „Sportowy Festyn z Historią” dał możliwość rekreacyjnego uczestniczenia w aktywności i rywalizacji sportowej dzieciom i młodzieży wraz z ich koleżankami, kolegami oraz rówieśnikami z innych szkół – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni Dla Polski.
Festyn będzie doskonałą okazją do utrwalania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego i dbałości o swoją kondycję fizyczną. Ważną częścią festynu będzie specjalna „Strefa kultury i historii ormiańskiej”. Będzie ona opowiadała barwną historią tego pięknego kraju, prezentowała kulturę, orientalne smaki i muzykę. Specjalne warsztaty oraz wystawy pokażą wspaniałą wspólną historię Armenii i Polski oraz postaci polskich patriotów i bohaterów pochodzenia ormiańskiego – dodaje wiceprezes.

Festyn odbędzie się w sobotę 12 listopada 2022 i trwać będzie od godziny 10.00 do 15.00. Podzielony zostanie na różne strefy, w zależności od rozgrywanych dyscyplin – przewidziano m.in. rzut do celu, bieg na 60 metrów, wyścigi na piłach do skakania, tor przeszkód z przyborami, bieg na desce snowboardowej czy rzut piłeczką palantową. Imprezę wyróżni także wystawa pokazująca wspólne karty historii Armenii i Polski. Rywalizację sportową uzupełnią rozgrywki w grę „Ormianie na Dywanie”, rozgrywki w grę NARDY. Nie zabraknie także ekspozycji pasów kontuszowych. Jednak najważniejszą i przewodnią częścią pikniku będzie rywalizacja sportowa dziewcząt i chłopców.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad imprezą objął Ambasador Republiki Armenii w Polsce.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany