28 luty 2024

LM siatkarzy - Jastrzębski Węgiel awansował do półfinału (wyniki)

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w środę pokonali u siebie Gas Sales Daiko Piacenza 3:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. O finał powalczą z Ziraatem Bankasi Ankara, który co prawda przegrał u siebie z Guaguas Las Palmas 0:3, ale wygrał "złotego seta", meldując się w czwórce.

Jastrzębianie przed meczem rewanżowym z ekipą z Piacenzy byli w nie najgorszej sytuacji. Co prawda pierwsze spotkanie przegrali 2:3, jednak taki wynik oznaczał, że wciąż mieli wszystko w swoich rękach. Wygrana 3:0 lub 3:1 w rewanżu dałaby im pewny awans do półfinału, natomiast przy zwycięstwie 3:2 potrzebny by był "złoty set".

Obyło się jednak bez tego, podopieczni trenera Marcelo Mendeza rozpoczęli środowe starcie naładowani pozytywną energią i z głośnym wsparciem kibiców bez większych problemów zwyciężyli 3:0, trzeci rok z rzędu awansując do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów.

O finał powalczą z Ziraatem Bankasi Ankara. Turecki zespół niespodziewanie przegrał w rewanżu u siebie z Guaguas Las Palmas 0:3, jednak wygrana z pierwszego spotkania 3:1 dała im jeszcze furtkę w postaci "złotego seta". W nim zdominowali mniej doświadczonych rywali i zwyciężając 15:7 po raz pierwszy w historii awansowali do półfinału.

W środę awans wywalczyli także siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy wygrali rywalizację z tureckim Halkbankiem Ankara, dwukrotnie pokonując go 3:1. Ich kolejnego rywala wyłoni czwartkowy mecz Itasu Trentino z Berlin Volleys.