26 marzec 2021

Małgorzata Glinka-Mogentale tworzy autobiografię

fot. nadeslane
Jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii rozpoczęła prace nad autobiografią. Książka zostanie wydana przez Wydawnictwo „SQN”, a swą premierę mieć będzie w 2022 roku.
REKLAMA
Małgorzata Glinka-Mogentale to jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii. Ostatnio została wybrana przez kibiców Królową Polskiej Siatkówki XXI wieku, w głosowaniu organizowanym przez Polsat Sport. Dwukrotna mistrzyni Europy rozegrała 286 meczów w biało-czerwonych barwach, w swojej niezwykle bogatej karierze klubowej triumfowała m.in. dwukrotnie w Lidze Mistrzyń. Obecnie prowadzi Fundację, realizującą sportowe projekty przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

– Chciałam się pochwalić i podzielić z Wami informacją, iż jestem w trakcie tworzenia książki o mnie

– mówi Małgorzata Glinka-Mogentale.

– Pojawi się ona na rynku w 2022 roku, mam nadzieję, że spełni ona Wasze oczekiwania, tak jak ja spełniłam je na boisku. Myślałam dłuższy czas, czy napisać taką książkę. Wydaje mi się, iż miałam na tyle interesującą karierę i przygodę z siatkówką, że warto się tym wszystkim podzielić z moimi wspaniałymi kibicami, którzy dopingowali mnie przez ponad dwadzieścia lat. Chcę opowiedzieć ludziom interesującym się sportem, młodzieży, jak tak naprawdę wygląda droga do sukcesu w zawodowym sporcie. Przede wszystkim ma to być historia dla wszystkich dzieciaków, z którymi teraz odbywam wspaniałą przygodę. Chcę powiedzieć kim jestem, kim byłam, i co przeżyłam.

Glinka-Mogentale zdecydowała, że przy tworzeniu książki będzie współpracować z Kamilem Składowskim, autorem m.in. biografii Andrei Anastasiego „Licencja na trenowanie” – także wydanej wspólnie z Wydawnictwem SQN.

– Bardzo się cieszę, że Gosia zdecydowała się na wspólną pracę, bo to wyjątkowa siatkarka i bardzo otwarta osoba

– mówi Składowski.

– Już pierwsze godziny wspólnej pracy pokazują, iż nasi kibice dostaną książkę bardzo osobistą, która będzie zwieńczeniem niezwykłej kariery Gosi. To dla mnie zaszczyt, że wspólnie możemy wracać do jej największych triumfów, a co najważniejsze, widzianych nie tylko z perspektywy boiska, lecz głównie zza kulis.

Premiera książki planowana jest na 2022 rok, bardzo ważny dla biało-czerwonych. Właśnie nasz kraj oraz Holandia będą wspólnie gospodarzami mistrzostw świata kobiet. Książka jednej z kluczowych „Złotek” trenera Andrzeja Niemczyka ukaże się zatem w wyjątkowo siatkarskim klimacie.

– Chcę się podzielić z kibicami historiami, które zapadły mi w pamięci, zarówno tymi dobrymi, jak i dla mnie ciężkimi

– dodaje siatkarka.

– Będzie to książka bardzo szczera, podpiszę się pod nią. Uważam się za osobę szczerą i chcę, by w tej publikacji można było odnaleźć mnie całą.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie kraju realizuje obecnie projekt pn. „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w GA odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci w wieku 7-12 lat.

Wszystko na temat Glinka Academy: https://glinkaacademy.pl/ oraz na profilu fundacji na Facebooku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany