patronat medialny

Małgorzata Glinka zachęcała do uprawiania sportu podczas Wielkiej lekcji WF z siatkówką 2022

fot. nadesłane
Niezwykłe zajęcia w Wałczu zakończyły tegoroczną edycję „Wielka lekcja WF z siatkówką 2022”, która odbyła się w sześciu miastach w Polsce. To akcja skierowana do dzieci ze szkół podstawowych, a w każdej z jej odsłon brała udział siatkarska gwiazda.
Organizatorem „Wielkiej lekcji WF z siatkówką 2022” była Fundacja Orły Portu, która po raz kolejny do współpracy zaprosiła Fundację Małgorzaty Glinki – Glinka Academy.

Dla mnie to nie tylko wielki zaszczyt, ale i przyjemność brać udział w kolejnych wydarzeniach związanych z promowaniem siatkówki wśród najmłodszych. Zresztą uważam, że promowanie sportu jest obowiązkiem byłych sportowców. Powinniśmy w ten sposób się odwdzięczyć za szansę, jaką otrzymaliśmy – mówi Małgorzata Glinka.

W tym roku „Wielka lekcja WF z siatkówką 2022” odbyła się w sześciu miastach – Świedziebni w Kujawsko-Pomorskiem, Przemyślu na Podkarpaciu, Lęborku na Pomorzu, Środa Wielkopolskiej i Turku w Wielkopolsce oraz w Wałczu w Zachodniopomorskiem. Małgorzata Glinka, blisko trzystukrotna reprezentantka Polski, olimpijka, triumfatorka Ligi Mistrzyń i dwukrotna mistrzyni Europy, wzięła udział w pięciu spotkaniach, a w Lęborku z młodymi adeptami siatkówki spotkał się były reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 roku, Wojciech Grzyb. Z kolei w Wałczu, w trakcie ostatniej odsłony akcji, Glinkę wsparli także czterokrotna medalistka olimpijska w kajakarstwie Karolina Naja, oraz były kajakarz, medalista mistrzostw świata i Europy Paweł Łakomy.

„Wielka lekcja WF z siatkówką 2022” skierowana była do dzieci z klas 1-8 szkół podstawowych. Każdorazowo na uczestników zajęć czekał wspólny trening z gwiazdą oraz mini-mecze siatkówki.

Zależało nam przede wszystkim na upowszechnianiu i promowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, ale obok rywalizacji sportowej dołożyliśmy też elementy wiedzy historycznej w postaci quizu o wielkich sportowcach, którzy przyczynili się do odzyskania i utrzymania niepodległości oraz promocji Polski w świeci – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

Projekt „Wielka lekcja WF z siatkówką 2022” został dofinansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Organizację zajęć wsparła także Polska Agencja Antydopingowa POLADA.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany