patronat medialny

Malwina Kopron będze gościem Świętokrzyskiego Festynu Sportowego! W imprezie weźmie pół tysiąca młodych adeptów sportu

fot. Paweł Skraba
Gwiazdy polskiego sportu, najsłynniejszy polski piłkarski „tiktoker”, a do tego masa atrakcji, konkursów, sportowej rywalizacji oraz artystycznych występów – 20 maja w malowniczym Zochcinku koło Opatowa odbędzie się wyjątkowy „Świętokrzyski Festyn Sportowy”. Z młodymi adeptami sportu spotka się m.in. Malwina Kopron, medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio!

W imprezie udział weźmie pięćset dziewcząt i chłopców, a jego motywem przewodnim będzie sportowa rywalizacja z uśmiechem i na wesoło. Chcemy, by ten festyn dał możliwość rekreacyjnego uczestniczenia w aktywności i rywalizacji sportowej dzieciom i młodzieży wraz z ich koleżankami i kolegami oraz rówieśnikami z innych szkół. Organizujemy przedsięwzięcie, które ma propagować sport w każdej postaci, jako sposób na wspaniałe spędzanie czasu wolnego przez dzieci z nawet najmniejszych miasteczek i wsi – mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które jest organizatorem „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”.

Festyn skierowany jest przede wszystkim do uczniów ze szkół podstawowych z klas 4-8 oraz ponadpodstawowych. Do udziału w imprezie młodzież z powiatu opatowskiego oraz całego województwa świętokrzyskiego zaprasza Sekretarz Stanu Anna Krupka, burmistrz Opatowa i starosta Powiatu Opatowskiego. Te trzy instytucje – Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Opatów oraz Powiat Ostrowiecki – wsparły organizację „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”.

Festyn będzie podzielony na różne strefy. Główną, sportową częścią imprezy, będzie boisko sportowe oraz rozległe tereny zielone, a na scenie odbędą się koncerty artystyczne, animacje sportowe, prelekcje historyczne, konkursy wiedzy z historii Polski oraz ceremonie wręczenia medali, pucharów i upominków najaktywniejszym uczestnikom festynu – dodaje Stęszewski.

Młodzi uczestnicy zawodów rywalizować będą w różnych konkurencjach, m.in. rzucie do celu, biegu na 60 m, slalomie piłkarskim zakończonym strzałem do bramki, wyścigu na piłkach do skakania, biegu zwinnościowym w workach, pokonaniu toru przeszkód z przyborami, czy… biegu na desce snowboardowej. Będą też testy z wiedzy historycznej na temat świętokrzyskich patriotów, bo impreza ma mieć charakter rekreacyjny, historyczny i patriotyczny. 

Uczestnicy festynu będą mogli też wziąć udział w festiwalu biegów o Puchar Burmistrza Opatowa I Starosty Powiatu Opatowskiego, a zaplanowane są starty dla uczestników w każdym wieku, od najmłodszych do osób dorosłych. W biegach planowany jest start polskich gwiazd sportu. Sportowa majówka upłynie zatem na biegach, zawodach, konkursach, występach, prelekcjach, ale oczywiście także na wielkim grillowaniu – dodaje Stęszewski.

Każdy z uczestników otrzyma owoce, wodę oraz sportowe upominki i pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary i atrakcyjne sportowe nagrody. Wręczone zostaną także nagrody dla najlepszej szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w postaci wspaniałych pucharów oraz nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymają też ciepły posiłek i sporo smakołyków w strefie wielkiego grillowania.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany