26 maj 2023
patronat medialny

Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki liczy na wsparcie biało-czerwonych kibiców w walce o tytuł mistrza świata

fot. Paweł Skraba
Mistrzostwa świata w tym roku są blisko Polski, więc mam nadzieję, że będzie sporo polskich kibiców. To jest impreza docelowa, w której chciałbym pokazać się z najlepszej strony i do niej się szykuję – mówi mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Polak rozpoczął sezon bardzo dobrym występem w kenijskim Nairobi, gdzie zwyciężył.
Nowicki podczas ostatnich mistrzostw świata w amerykańskim Eugene wywalczył srebrny medal, tuż za Pawłem Fajdkiem, z którym z kolei wygrał rok wcześniej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W Budapeszcie też pewnie obaj Polacy stoczą walkę o złoty medal.

Zawsze podkreślałem, że ta rywalizacja obu nas nakręca. Paweł jest godnym rywalem, a poza tym zawsze miło jest stanąć na podium z innym Polakiem – mówi zawodnik InPost Team.

Za Polakiem w tym roku start w kenijskim Nairobi, gdzie wygrał z wynikiem 79,78 m. Wtedy był to najlepszy tegoroczny rezultat na świecie, a obecnie jest to drugi wynik.

Na pewno mogę być zadowolony z tego startu, bo najważniejsze dla mnie jest, by dość regularnie oddawać rzuty w okolicach osiemdziesięciu metrów. Na pewno na start sezonu to był bardzo dobry występ – ocenia.

Już niebawem znakomity polski młociarz pokaże się podczas zawodów w Polsce, bo w planach są starty w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie (4 czerwca) i dwa dni później w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. A do tego jeszcze później zaliczany do Diamentowej Ligi Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie oraz Mistrzostwa Polski i 1. Memoriał Czesława Cybulskiego. W czerwcu w Chorzowie odbędą się też Drużynowe Mistrzostwa Europy, gdzie Nowicki ma spore szanse wystartować.

Na pewno tych startów w Polsce będzie dosyć sporo i bardzo się z tego cieszę, bo nie ukrywam, że uwielbiam występować przed polskimi kibicami. Na stadionach w Chorzowie czy Bydgoszczy startowałem już wielokrotnie i mogę powiedzieć, że wsparcie polskich fanów potrafi ponieść. Także dlatego jestem bardzo zadowolony z faktu, że mistrzostwa świata są w Budapeszcie, bo to blisko Polski i z pewnością sporo naszych kibiców się tam wybierze – dodaje.

Start sezonu przedolimpijskiego to moment, w którym nawet mistrz olimpijski musi poważniej zająć się pracą, przez co ma mniej czasu wolnego dla rodziny.

Niestety, dokładnie tak jest, ale nie mogę narzekać, bo trochę czasu wolnego udało mi się spędzić z rodziną. Do tego pojeździłem na motocyklu, więc wakacje uważam za udane – mówi młociarz InPost Team.

Od jakiegoś czasu pasją Nowickiego stały się bowiem przejażdżki motocyklem Yamaha, którym chce pomknąć po złoty medal – w Budapeszcie i rok później w Paryżu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany