patronat medialny

Mistrzynie w Szkołach odwiedzą Gdańsk. Będą wielkie gwiazdy sportu olimpijskiego!

fot. Rafał Oleksiewicz
To będzie niezwykła chwila dla blisko pięciuset uczennic ze szkół w Gdańsku! W czwartek, 17 listopada, na specjalną lekcję wychowania fizycznego w gdańskiej ERGO Arenie, przyjadą cztery wielkie mistrzynie sportu, które mają na swoim koncie największe sukcesy m.in. podczas igrzysk olimpijskich. – Każda z nas ma swoją historię i każda z nas wiele zawdzięcza sportowi. Chcemy naszą pasję przekazać dziewczynom z Trójmiasta – mówi Otylia Jędrzejczak, której fundacja zorganizuje w Gdańsku ostatnią tegoroczną odsłonę akcji „Mistrzynie w Szkołach”.
Na zaproszenie jedynej w polskiej historii mistrzyni olimpijskiej w pływaniu, do Gdańska przyjedzie mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie żeńskiej 4x400 metrów z Tokio Iga Baumgart-Witan, srebrna i trzykrotna brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, Londynie i Rio de Janeiro w sprincie kajakowym Karolina Naja oraz drużynowa wicemistrzyni olimpijska z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka. W sumie zatem – łącznie z trzema medalami olimpijskimi Otylii Jędrzejczak – na lekcji wf z gdańskimi uczennicami będą sportsmenki, które wywalczyły dwa złote, pięć srebrnych i trzy brązowe medale igrzysk olimpijskich! Mistrzynie przez 45 minut będą ćwiczyć z uczennicami pod okiem renomowanej trenerki personalnej, a następnie będą odpowiadać na pytania.

Nasze doświadczenia zarówno w edycji w poprzednich latach, jak i tegorocznych odsłon „Mistrzyń w Szkołach” pokazują, że jesteśmy w stanie przekonać dziewczyny, że warto postawić mocniej na aktywność fizyczną i być aktywnymi. Nasze zajęcia są skierowane tylko do dziewcząt i prowadzone tylko przez dziewczyny, co na pewno jest wyjątkowe. I nie chodzi wcale o zawodowe uprawianie sportu, ale po prostu o to, by się ruszać dla zdrowia – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez Bellę i Volkswagen City Motors Gdańsk.

Cieszę się, że w tym roku kolejny raz odbywa się projekt "Mistrzynie w Szkołach", którego celem jest zachęcenie dziewcząt do licznego udziału w lekcjach wychowania fizycznego. W tym wieku ruch i aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, dlatego wspieramy ten świetny pomysł Fundacji Otylii Jędrzejczak. Jestem przekonany, że to dobrze zainwestowane publiczne pieniądze, bo przecież zdrowie młodzieży jest bezcenne – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Ministerstwo Sportu i Turystyki współfinansuje organizację „Mistrzyń w Szkołach”, a tę odsłonę akcji dofinansowano także ze środków miasta Gdańsk.

Czwartkowa lekcja, która odbędzie się w sali treningowej ERGO Areny na styku Gdańska i Sopotu, będzie szóstą tegoroczną odsłoną akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Poprzednie odbyły się Świeciu, Kołobrzegu, Nysie, Łodzi i Katowicach.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany