6 lipiec 2022

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żywo w Motowizji

zdjęcie: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żywo w Motowizji / fot. nadesłane
fot. nadesłane
W czwartek 7 lipca odbędzie się na stadionie w Rzeszowie jeden z trzech turniejów półfinałowych tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. Zawody w stolicy Podkarpacia będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji, podobnie jak finał, zaplanowany na 17 sierpnia.
REKLAMA
Zawody par juniorów odbywają się od 1980 roku. Po dwóch latach przerwy powróciły one w formule, która funkcjonuje do dziś. W MMPPK rywalizują reprezentanci klubów żużlowych, które wystawiają zawodników do 21. roku życia.

W tegorocznej edycji wystartuje osiemnaście drużyn. W turnieju na Stadionie Miejskim w Rzeszowie pojawi się sześć z nich.

Oprócz gospodarzy ze Stali Rzeszów zobaczymy reprezentantów ekstraligowej Sparty Wrocław, rywalizujących w I. Lidze ROW Rybnik, Włókniarza Częstochowa oraz Orła Łódź, a także rywali Stali Rzeszów z II. Ligi - Unię Tarnów. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału. Ten odbędzie się 17 sierpnia na stadionie ekipy, która wygrała MMPPK rok temu - Motoru Lublin.

Zawody 7 lipca w Rzeszowie oraz 17 sierpnia w Lublinie widzowie Motowizji zobaczą na żywo.
 

To kolejne turnieje żużlowe, które pojawiają się na antenie kanału motoryzacyjno-sportowego.

Jak obiecywaliśmy, Motowizja dalej dba o promocję młodzieżowego żużla. Poprzedni rok oraz dotychczasowe transmisje pokazały, że polscy kibice chętnie chcą oglądać przyszłe gwiazdy, które teraz dopiero robią pierwsze kroki w wielkiej karierze. Cieszymy się, że możemy pokazywać ich kariery od najmłodszych lat – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

    • 1/2 finału MMPPK - Rzeszów – transmisja – 7 lipca, godz. 17:00
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany