kategoria: Sport
20 czerwiec 2024

MP w kolarstwie - tytuły w jeździe na czas dla Maciejuka i Jaskulskiej

zdjęcie: MP w kolarstwie - tytuły w jeździe na czas dla Maciejuka i Jaskulskiej / pixabay/2291916
Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) został w Radzanowie koło Płocka mistrzem Polski elity w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Jaskulska (Ceratizit WNT).
REKLAMA

Na płaskiej, liczącej 44,7 km trasie Maciejuk wyprzedził o 19 sekund Kamila Gradka (Bahrain Victorious) oraz o 1.20 Szymona Sajnoka (Q36.5). Startowało tylko 12 zawodników.

To pierwszy złoty medal w elicie 24-letniego kolarza z Puław, który przed rokiem uplasował się w tej konkurencji na czwartej pozycji. Nie startował broniący tytułu Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), natomiast ośmiokrotny mistrz kraju Maciej Bodnar zakończył karierę w grudniu ubiegłego roku.

W jeździe indywidualnej na czas elity kobiet (29,8 km) Jaskulska wyprzedziła o 17 sekund koleżankę klubową Martę Lach. Obrończyni tytułu i siódma zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Szkocji Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) musiała zadowolić się brązowym medalem, tracąc do Jaskulskiej 26 sekund.

W niedzielę elita kobiet i mężczyzn będzie rywalizować w wyścigach ze startu wspólnego wokół Płocka. (PAP)

af/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany