patronat medialny

Niezwykły sportowy festyn w Warszawie. Sportowa rywalizacja i wspólna historia dwóch krajów

fot. Tomasz Jastrzębowski
Kilkaset osób, w tym wiele rodzin zgromadził zorganizowany w Warszawie „Sportowy Festyn z Historią”, poświęcony m.in. wspólnej historii Polski i Armenii. Honorowy patronat nad imprezą objął Ambasador Republiki Armenii w Polsce.

Naszym celem było połączenie ruchu i rekreacji z poznaniem historii, która łączy Polskę i Armenię. Jest bardzo ważne, by dbać zarówno o zdrowie dzieci i młodzieży, jak i też o to, by ich wiedza była jak największa. Patrząc na tłumy w strefie poświęconej kulturze i historii ormiańskiej oraz na radość dzieciaków z rywalizacji sportowej jestem przekonany, że nasz cel został osiągnięty – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która zorganizowała festyn na terenach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W trakcie imprezy dzieci i młodzież miały okazję sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych, m.in. rzucie do celu, biegu na 60 metrów, wyścigach na piłach do skakania, pokonywaniu toru przeszkód z przyborami, biegu na desce snowboardowej czy rzucie piłeczką palantową. Ponadto prezentowano barwną historią Armenii, jej kulturę, orientalne smaki i muzykę.

Młodzież, która bardzo licznie i z całymi rodzinami przybyła na nasz festyn, miała okazję poznać także elementy łączące historię Polski i Armenii oraz poznać postaci polskich patriotów oraz bohaterów pochodzenia ormiańskiego. Oczywiście przygotowaliśmy całą masę nagród i upominków, dzięki czemu „Sportowy Festyn z Historią” na pewno zapadnie w pamięci jego uczestników – dodaje Tyryłło.

Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad imprezą objął Ambasador Republiki Armenii w Polsce.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany