5 lipiec 2022

Nowa era rallycrossu w Motowizji

fot. nadesłane
Sezon 2022 w rallycrossowych mistrzostwach świata będzie elektryzujący z wielu powodów. Jednym z nich są nowe samochody napędzane wyłącznie silnikami elektrycznymi, a drugim fakt, że podsumowania wszystkich rund będzie można zobaczyć na antenie Motowizji.
REKLAMA
Przedsmak tegorocznych mistrzostw świata zobaczyliśmy w sobotę i niedzielę w Hojles podczas tzw. “magicznego weekendu”.

Zawody na szwedzkim torze należą do jednych z najważniejszych w roku. Do Hojles regularnie zjeżdżają się dziesiątki tysięcy kibiców na obiekt, który gości zawody rallycrossowe od 1976 roku.

Sezon 2022 w rallycrossowych mistrzostwach świata składać się będzie z dziewięciu rund podczas sześciu weekendów wyścigowych. Tegoroczna kampania formalnie rozpocznie się tam, gdzie zakończyła się ubiegłoroczna - na niemieckim Nurburgringu. Tym razem pogoda powinna być dużo lepsza, wcześniej mistrza świata wyłaniano tam przy prawie ujemnych temperaturach i opadach śniegu. W drodze na kolejną rundę niejeden zespół czy kibic puści “Highway to Hell”, bo ich miejscem docelowym będzie norweska miejscowość Hell oraz inny klasyczny tor rallycrossowy - Lankebanen.

Na początku września odbędzie się pierwszy podwójny weekend roku na łotewskich Bikerniekach w centrum Rygi. Dwa tygodnie później zobaczymy ponownie dwie rundy w dwa dni, tym razem w portugalskim Montalegre, gdzie śnieg także lubi spaść o niemalże każdej porze roku. Na zakończenie sezonu w październiku udamy się na dwa doskonale znane tory wyścigowe z tymczasowymi konfiguracjami rallycrossowymi - najpierw na kultowe Spa Francorchamps w Belgii, gdzie nie mogło obyć się bez wspinaczki przez Eau Rouge/Raidillon, a nowego mistrza świata poznamy na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Jestem niezmiernie dumny, że wyłącznie na antenie Motowizji będzie można zobaczyć kolejny niezwykle widowiskowy sport motorowy w randze mistrzostw świata. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza przygoda naszego kanału z rallycrossem - od 2018 roku Motowizja regularnie pokazuje i informuje co się dzieje w Mistrzostwach Polski Rallycross – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

    • FIA World Rallycross Championship 2022 – Höljes – środa, 6 lipca godz. 19:10
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany