patronat medialny

Pięćset uczennic na niezwykłej lekcji WF u Otylii Jędrzejczak. To pierwsza tegoroczna edycja akcji Mistrzynie w Szkołach

fot. Paweł Skraba
Blisko pięćset uczennic wzięło udział w pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Najlepsza w dziejach polska pływaczka Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Świecia na Kujawach i Pomorzu cztery inne wielkie sportsmenki, które najpierw ćwiczyły z dziewczynami, a następnie odpowiadały na ich pytania.

Jestem dumna z tego, że po raz kolejny rozpoczynamy ten projekt. Mówimy: jestem piękna, jestem wyjątkowa, jestem Bella. W Świeciu w zajęciach udział bierze prawie pięćset dziewczynek, a zgłoszeń było dużo więcej. Niestety, sala nam pozwala tylko na tyle. Wyjątkowość tego projektu jest taka, że wspaniałe kobiety, wspaniałe mistrzynie, opowiadają nie tylko o swojej historii dojścia do sukcesu. Mówią o tym, jak warto walczyć i marzyć, jak realizować marzenia. A ćwicząc z uczennicami, pokazują im, że aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. 

Dla mnie największym wyróżnieniem tego projektu jest to, że mistrzynie, które przyjeżdżają do każdego miejsca w kraju, robią to bezproblemowo, gdy je zapraszamy. To pokazuje, że „Mistrzynie w Szkołach” to wspaniały projekt, w którym przekazujemy swoją wiedzę i doświadczenie. Zachęcamy do tego, żeby w trakcie tej lekcji z nami ćwiczyły, pokazujemy dziewczynom, by były ważne dla siebie – dodała najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymały też atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez Bellę, CityMotors Gdańsk i Mondi Świecie S.A.
Razem z uczennicami w Świeciu ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich oraz mistrzyni świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Jóźwik, lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i Europy, a także łyżwiarka szybka Andżelika Wójcik.

Kiedyś, jako dziecko  byłam na takiej jednej lekcji, gdzie był mistrz olimpijski i tam właśnie padło pytanie, czy ciekawe, czy na tej sali jest przyszły olimpijczyk. Mnie to naprawdę zainspirowało do tego, że pomyślałam sobie, że chciałabym się zamienić z nim miejscem – mówiła wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska.

Patrzę tutaj na te dziewczyny też pamiętam, jak zaczynałam. Miałam prawo do wyboru, a wtedy wahałam się, czy nie postawić na lekkoatletykę. Jak widać, przez lata sport we mnie pozostał i rozwinął się na jeszcze wyższy poziom – dodała łyżwiarka Andżelika Wójcik.

Kajakarka Marta Walczykiewicz przyznaje, że rola mistrza sportu nie sprowadza się tylko do zdobywania medali, ale także do inspirowania młodzieży.

Mam nadzieję, że tutaj w tym gronie dziewcząt jest chociaż kilka, które zainspirujemy. Pokażemy wszystkim, że lekcja WF może być czymś fajnym. Moja przygoda ze sportem też zaczęła się właśnie od lekcji wychowania fizycznego – podkreśliła.

Uczestniczki zajęć w Świeciu nie ukrywały, że bardzo lubią wychodzić na lekcje wychowania fizycznego.

Dobrze się czuję, gdy ćwiczę i przez to mogę mieć dobrą kondycję. Dobrze, że wrócił normalny WF, bo jednak ćwiczenie przez komputer nie jest za fajne – mówiła 12-letnia Agata ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeciu.

Cieszę się, że mamy takie zajęcia, bo dla mnie to jest coś nowego. WF daje wiele frajdy, a taki niezwykły jest jeszcze fajniejszy – dodała jej koleżanka Amelia.

Akcja „Mistrzynie w Szkołach” współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami jego pierwszej odsłony w 2022 roku były także województwo kujawsko-pomorskie, miasto Świecie oraz powiat świecki. Samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego po raz kolejny włączył się w ten projekt, bo „Mistrzynie w Szkołach” już po raz piąty odbyły się na Kujawach i Pomorzu.   
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany