12 listopad 2021
patronat medialny

Piętnaste urodziny obchodzi klub Białe Orły Warszawa

fot. nadeslane
Piętnaste urodziny obchodzi klub Białe Orły Warszawa, jedna z najlepiej szkolących młodych adeptów piłki nożnej akademii na Mazowszu. Klub w trakcie swojej historii wychował ponad siedmiuset zawodników i zawodniczek, w tym reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. Z tej okazji w niedzielę odbędzie się specjalny mecz seniorskiej drużyny Białych Orłów, a dla kibiców przygotowano wiele atrakcji.
informacja handlowa

Dokładnie 13 listopada mija piętnaście lat działalności naszego klubu. Pierwsza drużyna, która reprezentowała klub w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, składała się z zawodników urodzonych w 1996 roku, czyli dzisiejszych dwudziestopięciolatków – wspomina Witold Miller, założyciel i członek zarządu Białych Orłów.

Obecnie, w akademii szkolonych jest blisko czterystu zawodników z roczników 2004-2017 w sekcji piłkarskiej oraz osiemdziesięcioro dzieci w sekcji gimnastycznej. Na przestrzeni lat kilkudziesięciu zawodników Białych Orłów występowało w reprezentacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, wielu otrzymało powołania do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych, a najlepsi absolwenci występują dziś w ekstraklasie i innych rozgrywkach szczebla centralnego PZPN. Łącznie w Białych Orłach zarejestrowanych było ponad 700 zawodników i zawodniczek, a obecnie akademia zatrudnia 26 trenerów z uprawnieniami UEFA oraz dwie trenerki gimnastyki.

Warto podkreślić, że UKS Białe Orły, jako jedna z nielicznych akademii na Mazowszu, posiada srebrny certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zobowiązuje klub do prowadzenia szkolenia piłkarskiego według najwyższych standardów. Mamy w klubie koordynatorów odpowiedzialnych za dany etap szkolenia w każdym roczniku. Prowadzimy też zajęcia z motoryki, treningi bramkarskie oraz treningi indywidualne podnoszące umiejętności techniczne – dodaje Miller.


Z okazji święta Białych Orłów, w niedzielę 14 listopada odbędzie się mecz zespołu seniorów z KS Dąbrówka, a pierwszych czterystu kibiców otrzyma w prezencie pamiątkowe koszulki. Dla wszystkich widzów przygotowany zostanie również ciepły poczęstunek, a w przerwie meczu zaprezentowany zostanie sponsor główny zespołu seniorów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 20 na stadionie MCER (ul. Wspólna 40).

Naszym celem jest ciągłe podnoszenie poziomu sportowego, dostępność projektów dla wszystkich dzieci i młodzieży oraz umożliwienie edukacji na wysokim poziomie. Dlatego w najbliższym okresie planujemy zmianę formy prawnej klubu, zwiększenie zasięgu, inwestycje w infrastrukturę sportową oraz organizację atrakcyjnych turniejów piłkarskich. Podejmowane są działania mające na celu pozyskanie strategicznych partnerów – mówi założyciel Białych Orłów.

Projekty realizowane przez klub współfinansowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce