patronat medialny

Piotr Lisek zaprasza do rodzinnych Dusznik na niezwykły mityng skoku o tyczce

fot. Paweł Skraba
Dziewięciu świetnych skoczków o tyczce, z medalistami mistrzostw świata na czele, wystąpi w piątek w niezwykłym mityngu w Dusznikach koło Szamotuł. Niezwykłym, bo odbędzie się on w rodzinnej miejscowości polskiego mistrza, trzykrotnego medalisty mistrzostw świata, Piotra Liska.
To druga edycja imprezy „Lisek w domu”. Pierwsza odbyła się cztery lata temu i wtedy najlepszy był Lisek. – Przyznam szczerze, że trochę mi było głupio, gdy rodziła się nazwa „Lisek w domu”, ale wiele osób z mojego otoczenia przekonało mnie do niej. Ideą tego mityngu była chęć podziękowania ludziom z mojej wsi, bo bardzo wiele im zawdzięczam. Tworzymy wspaniałą społeczność, ale nie jesteśmy taką zwykłą wsią. Jesteśmy wsią, która naprawdę dużo znaczy dla regionu – mówi Lisek. Organizację imprezy wsparły Gmina Duszniki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, PKN ORLEN S.A., Bank Spółdzielczy SGB Duszniki, Powiat Szamotulski i firma Volkswagen Staszak.

Do Dusznik przyjadą, obok Liska, także mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski, Niemiec Raphael Holzdeppe (mistrz świata z 2013 r. i brązowy medalista igrzysk w Londynie), jego rodacy Torben Blech i Tom-Linus Humann, Belg Ben Broeders, Francuz Ethan Cormont, Amerykanin Matt Ludwig oraz mistrz Europy z 2016 roku Polak Robert Sobera.

To są naprawdę dobre nazwiska, prawie każdy z nich był na igrzyskach olimpijskich, a są tu medaliści największych imprez. Ludzie przyjeżdżają z najdalszych zakątków świata, żeby pokazać się przed polską publicznością w moich Dusznikach. Wiadomo, że każdy będzie chciał się przede wszystkim dobrze bawić, ale to początek sezonu, więc każdy tez będzie chciał pokazać na co go stać – dodaje najlepszy polski skoczek, który już niebawem, bo 3 czerwca, wystąpi w 4. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. 

Tyczkarze rywalizować będą na specjalnie ustawionej skoczni, bo w Dusznikach nie ma stałej infrastruktury do tego sportu. Rozłożony będzie zatem rozbieg, zeskok, ale także trybuny.

Jak wysoko będzie latał Piotr Lisek? Tego nikt nie wie, ale mam nadzieję, że już na samym początku tego sezonu będziemy się cieszyli wysokimi lotami – mówi Lisek.

Poza tyczkarskim mityngiem, który rozpocznie się o godz. 17.30, na uczestników już od godz. 15 czekać będzie szereg atrakcji, m.in. stanowiska gastronomiczne, bezpłatne dmuchańce i skakance dla dzieci. Co ciekawe, już dzień wcześniej we współpracy z Moniką Pyrek, Piotr Lisek poprowadzi warsztaty tyczkarskie dla dzieci do jedenastego roku życia. Szkolenie odbędzie się w ramach realizowanej przez byłą znakomitą tyczkarkę akcji „Monika Pyrek Camp”.

Cieszę się, że w to wydarzenie włączyła się Fundacja Moniki Pyrek. Monika zaszczepia sport młodym ludziom, a wiemy, że z tym jest problem, bo dziś dużą pokusą dla młodzieży jest niewychodzenie z domu i siedzenie przed komputerem. Ja oczywiście też gram w gry, ale staram się być takim wzorem, który propaguje złoty środek. Jestem przekonany, że dzieci będą się dobrze bawić i rozwijać na tych lekcjach. A być może odkryjemy jakiś nowy talent sportowy? – dodaje najlepszy polski skoczek o tyczce.

Lisek nie ukrywa, że lubi wracać do Dusznik.

One są miejscem mojego wytchnienia, do którego wracam z wielką radością. Wiadomo, że bardzo dużo podróżuję po świecie, ale zawsze chętnie tu wracam. Tu czuję się u siebie – mówi Piotr Lisek.

Mityng „Lisek w domu” odbędzie się w Dusznikach koło Szamotuł w piątek. Początek sportowych zmagań o godz. 17.30.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany