19 wrzesień 2014

Po medal do Katowic

fot. UM Łódź
Polska w półfinale siatkarskich mistrzostw świata! Biało czerwoni opuszczają Łódź i jadą po - miejmy nadzieję - medal do Katowic
Koronawirus
89962
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W Łodzi zostaje ekipa Rosji, która w sobotę w meczu o 5. miejsce zmierzy się z Iranem.

Polska pokonując reprezentację Rosji 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) została zwycięzcą grupy H. W sobotę o 20.25 w Katowicach spotka się z reprezentacją Niemiec. O 16.30 Brazylia zagra z Francją. Zwycięzcy tych pojedynków powalczą o złoto w niedzielę wieczorem.

Powiedzieli po meczu Polska - Rosja

Michał Winiarski (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy bardzo szczęśliwi (...) Wiedzieliśmy, że stoimy przed czymś bardzo ważnym i wszystko jest w naszych rękach. Naszym marzeniem było pojechać do Katowic, a teraz naszym marzeniem jest zagrać w finale. To, że Niemcy grają w półfinale świadczy o tym, że są bardzo dobrą drużyną - pokonali Iran 3:0 i mają w swoich szeregach zawodników, którzy w ważnych momentach potrafią zadecydować o losach spotkania. To jest półfinał i to będzie wojna nerwów. Na pewno atutem Niemców jest to, że od 2 tygodni grają w Spodku, to na pewno w jakiś sposób wpływa na to, że gra się im tam dobrze. My z kolei odbędziemy tam tylko jeden trening.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa i kwalifikacji do półfinału - nie było łatwo, musieliśmy wygrać przynajmniej 2 sety, a wiedzieliśmy, że gra przeciw Rosji nie jest łatwa, wierzyłem jednak w nasze zwycięstwo. Cieszę się, że zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, bo teoretycznie zagramy z łatwiejszym rywalem, ale należy pamiętać, że zostały same najlepsze drużyny.

Siergiej Makarow (kapitan reprezentacji Rosji): Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć, chce pogratulować polskiej drużynie i całej Polsce, bo świetnie dzisiaj grali. Musimy dalej walczyć teraz czeka nas mecz o piąte miejsce i zobaczymy co będziemy dalej. (...) Wszyscy jesteśmy dorosłymi mężczyznami, którymi targa wiele emocji, jeśli doszło do jakiegoś incydentu po meczu mogę tylko przeprosić w imieniu całej drużyny.

Andriej Woronkow (trener reprezentacji Rosji): Do końca walczyliśmy o przeżycie. W tym meczu nie poradziliśmy sobie z zagrywką i blokiem, co dotychczas było naszym atutem. Już w czasie przygotowań do tych mistrzostw straciliśmy kilku zawodników, podobnie w trakcie całego turnieju. Z meczu na mecz spotkania stawały się coraz trudniejsze.. Myślę, że teraz nie ma sensu o tym dyskutować, musimy w przyszłości popracować nad tym, aby brak pewnych zawodników nie wpływał tak znacząco na grę całej drużyny. Mierzyliśmy w medale, ale będziemy grać tylko o piąte miejsce.

Źródło informacji: PZPS

 

Źródło: UM Łódź

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
89962
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-13 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany