patronat medialny

Ponad siedmiuset uczestników wystartowało w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Spotkali się z mistrzami olimpijskimi!

fot. Grzegorz Michałowski
Wspaniała impreza, która przyciągnęła masę dzieciaków, mam nadzieję że im się tak bardzo podobało, jak mnie – mówi Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów. – W moim dzieciństwie takich zawodów po prostu nie było, sami szukaliśmy możliwości poruszania się, dlatego tak bardzo jestem zadowolony z faktu, że dziś mamy ofertę dla dzieci i staramy się je przyciągnąć do naszego sportu – dodaje chodziarz, gość specjalny programu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, który rozgrywany był w Rudzie Śląskiej. W tym samym czasie eliminacje wojewódzkie odbyły się także w Łodzi, a z dziećmi spotkał się Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów. Łącznie w obu miastach wystartowało ponad 700 młodych sportowców.
W Rudzie Śląskiej w zawodach eliminacyjnych województwa śląskiego udział wzięło czterystu uczniów, z kolei w Łodzi, gdzie tego samego dnia rywalizowali uczniowie z województwa łódzkiego, startujących zawodników było trzystu.

To fantastyczne uczucie móc uczestniczyć w takich zawodach, promować lekką atletykę wśród dzieci, zachęcać je do aktywności i ruchu – podkreśla Kajetan Duszyński.
Organizacja tej imprezy, jej rozmach powodują, że z przyjemnością patrzy się na możliwości, jakie daje się dziś młodym zawodnikom. Takie imprezy są bardzo potrzebne – dodaje.


W ramach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2023” odbędzie się łącznie szesnaście eliminacji wojewódzkich – rozegrane zostały już zawody w Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Olsztynie, Bydgoszczy, a teraz w Rudzie Śląskiej i w Łodzi. Przed nami jeszcze eliminacje w Słupsku (30.05, Pomorskie), Poznaniu (30.05, Wielkopolskie), Gorzowie Wielkopolskim (1.06, Lubuskie), Kielcach (2.06, Świętokrzyskie), Karpaczu (2.06, Dolnośląskie), Lublinie (6.06, Lubelskie), Stalowej Woli (6.06, Podkarpackie), Białymstoku (6.06, Podlaskie) i Opolu (15.06, Opolskie).

Jestem pod wrażeniem tego, co zobaczyłem w Rudzie Śląskiej, wierzę głęboko, że jeśli się odpowiednio zachęci dzieciaki do sportu, wesprze je i stworzy odpowiednie warunki, to one będą biegać, uprawiać różne dyscypliny i czerpać z tego radość – mówi Dawid Tomala.


W trakcie zawodów eliminacyjnych tworzone będą reprezentacje województw, które 1 września wystąpią w Toruniu w zawodach finałowych. Program tegorocznej edycji został rozszerzony o biegi przełajowe, a także cykl zajęć dla młodszych dzieci pod hasłem #ZacznijOdLekkiej. W „Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich” biorą udział dzieci w wieku dziesięciu i jedenastu lat. Zawodom każdorazowo towarzyszą „Strefy Młodego Olimpijczyka, gdzie dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić się w wybranych, uproszczonych konkurencjach lekkoatletycznych.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają PZU, Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany