patronat medialny

Ponad tysiąc dwustu młodych zawodników bierze w 2021 roku udział w projekcie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Złota Łyżwa

fot. nadesłane
Ponad tysiąc dwustu młodych zawodników bierze w 2021 roku udział w projekcie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego „Złota Łyżwa”. To już czwarta edycja akcji, która ma na celu popularyzację łyżwiarstwa szybkiego i znalezienie utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą być następcami byłych i obecnych liderów polskiej reprezentacji.

Złota Łyżwa” to kompleksowy program upowszechniania i popularyzacji łyżwiarstwa szybkiego,  adresowany do dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku po raz czwarty realizujemy ten największy w Polsce projekt popularyzacji łyżwiarstwa. Ta czwarta edycja jest dla nasz szczególna, bo w tym roku celebrujemy przecież stulecie łyżwiarstwa szybkiego w Polsce – mówi Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Programem objętych jest ponad tysiąc dwieście dzieci z trzydziestu jeden klubów z dziesięciu województw – łódzkiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Bardzo cieszymy się, że z roku na rok tych dzieciaków jest coraz więcej. Sukces Zbyszka Bródki w Soczi, ostatnie sukcesy Natalii Maliszewskiej na torze krótkim, czy choćby sprinterów na torze długim powodują, że dzieciaki chętniej garną się do łyżwiarstwa – dodaje dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, w przeszłości też medalista olimpijski z Soczi, Konrad Niedźwiedzki.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz głównego partnera programu – PGE Polskiej Grupy Energetycznej – obecna edycja jest największa w historii. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego przeznaczył w tym roku rekordową kwotę na realizację programu, bo aż ponad 500 tysięcy złotych.

Łyżwiarstwo szybkie, poza przyjemnością płynącą z jazdy, zapewnia harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej, kształtuje nawyki prawidłowej postawy, przeciwdziała powstawaniu wad postawy oraz zapobiega nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Akcja jest realizowana we współpracy z okręgowymi związkami, klubami sportowymi, samorządami lokalnymi oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Ten program polega na organizacji systematycznych, pozalekcyjnych zajęć sportowych i obozów sportowych, doszkalania trenerów i instruktorów łyżwiarstwa, działań edukacyjno-promocyjnych oraz zakupie i dystrybucji specjalistycznego sprzętu sportowego – mówi Rafał Grążawski, szef projektu „Złota Łyżwa”, dyrektor biura Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Głównym założeniem programu jest promocja łyżwiarstwa szybkiego w jak najszerszym zakresie, nauczenie dzieci jazdy na łyżwach i wyselekcjonowanie najzdolniejszych dzieci do dalszego szkolenia w sekcjach wyczynowych.

Ale nie tylko, bo zależy nam również na promowaniu zachowań prozdrowotnych, wychowawczych wartości płynących ze sportu oraz działań społecznych i edukacyjnych – wyjaśnia prezes Tataruch.

Projekt „Złota Łyżwa” jest realizowany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wraz z innymi programami związanymi z upowszechnianiem sportu wśród dzieci i młodzieży – Ogólnopolskimi Zawodami Dzieci na torze długim i Ogólnopolskimi Zawodami Rankingowymi w short tracku, a także upowszechnianiem sportów zimowych „Łyżwiarstwo dla każdego”. To kolejne wsparcie klubów łyżwiarskich kwotą ponad 300 tysięcy złotych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany