patronat medialny

Radomiak Radom najlepszy w drugiej odsłonie Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego

fot. nadesłane
Młodzi piłkarze Radomiaka Radom wygrali drugą odsłonę tegorocznej edycji Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego, która odbyła się w Busku-Zdroju w Świętokrzyskiem. W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów, a młodzi gracze poznali historię legendarnej polskiej drużyny prowadzonej przez trenera Kazimierza Górskiego. Gośćmi specjalnymi imprezy byli m.in. wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka i były piłkarz Lesław Ćmikiewicz z najlepszej w dziejach polskiej drużyny narodowej.
W finale Radomiak pokonał Stal Rzeszów 3:0. Z trzeciego miejsca cieszyli się gracze Białych Orłów Warszawa, którzy po zaciętej rywalizacji zwyciężyli AP Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:3. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły okazałe puchary.

Przekazywanie pamięci historycznej o Kazimierzu Górskim i jego reprezentacji jest naszą powinnością wobec młodszych pokoleń. Jestem bardzo szczęśliwy, że młodzi adepci futbolu mieli okazję poznać i posłuchać m.in. Lesława Ćmikiewicza, piłkarza grającego w tamtej reprezentacji. Był z nami również syn legendarnego polskiego trenera Dariusz Górski. Młodym piłkarzom należą się brawa za wielką ambicję i grę na naprawdę wysokim poziomie – mówi Witold Miller, założyciel i członek zarządu Białych Orłów Warszawa, który jest organizatorem festiwalu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Aleksandra Godzińskiego z Radomiaka Radom, a najlepszym bramkarzem – Igora Mucka, również z Radomiaka. Z kolei nagroda fair play trafiła do drużyny AP Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Nagrody najlepszym zawodnikom turnieju wręczała Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów, a mogli grać w nim piłkarze z rocznika 2013 i młodsi. Jak zawsze imprezie towarzyszył szereg atrakcji, m.in. park zabawek pneumatycznych, strefa dietetyczna wraz z punktem badania składu ciała prowadzonym przez dietetyka Marcina Jabłońskiego, pokazy freestyle i warsztaty z teqballa, które prowadził uczestnik mistrzostw świata we freestylu Karol Ziólkowski oraz konkursy sprawnościowe i historyczne.

Turniej w Busku-Zdroju był drugą tegoroczną odsłoną Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego. Na początku września młodzi piłkarze rywalizowali także w Olecku na Mazurach. Tam najlepsi byli gracze Wisły Płock. Organizacja Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany