Rekordowy ORLEN Polish Open w Tarnowie. Ponad 400 zawodników

zdjęcie: Rekordowy ORLEN Polish Open w Tarnowie. Ponad 400 zawodników / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Przed nami 45. edycja ORLEN Polish Open w Badmintonie czyli Międzynarodowych Mistrzostw Polski, w których zobaczymy rekordową liczbę zawodników z całego świata. Turniej, który wystartuje 22 marca w tarnowskiej Arenie Jaskółka jest ostatnią kwalifikacją przed czerwcowymi Igrzyskami Europejskimi w Krakowie. W zestawie startowym znalazło się aż 434 badmintonistów z 47 krajów świata.


Na tarnowskiej Arenie zobaczymy całą Kadrę Narodową. Nasi badmintoniści wystartują we wszystkich kategoriach. Najwięcej zaprezentuje się singlistów, bo 27. Jednak tylko dwoje z nich zobaczymy bezpośrednio w turnieju głównym. Podobnie jak 5 par w deblu kobiet, mężczyzn i mikście. Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji. W turnieju wystartuje 49 badmintonistów z Polski.

W turnieju gry pojedynczej z numerem 1 rozstawiony jest reprezentant Indii Sai Praneeth, a tuż za nim Duńczyk Victor Svendsen i Czech Jan Louda. Dziką kartę na grę w turnieju głównym otrzymał Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski). Z kolei w turnieju singlistek „jedynką” jest reprezentantka Singapuru Jia Min Yeo, a z kolejnymi numerami Julie Jakobsen z Danii i Leonice Huet z Francji. Najwyżej sklasyfikowana Polka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) również rozpocznie grę od turnieju głównego.

W grach podwójnych z numerem jeden rozstawione są azjatyckie pary z Tajwanu wśród mężczyzn i Indonezji wśród kobiet. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym ORLEN Polish Open na najwyższym stopniu podium stanęli badmintoniści z Hongkongu oraz Danii, natomiast w mikście reprezentanci Tajwanu. W tym roku jedynką w grze mieszanej są Kanadyjczycy. Wśród mężczyzn w turnieju głównym zobaczymy parę Paweł Śmiłowski (Hubal Białystok)/Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa), w mikście Jana Wilczaka (ABRM Warszawa) i Julię Stankiewicz (Hubal Białystok), natomiast wśród kobiet cztery polskie pary. Najwyżej sklasyfikowane są mistrzynie Polski Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle)/Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna). Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji. (zawodnicy w kategoriach)

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Sponsorem tytularnym ORLEN Polish Open jest PKN Orlen.
Partnerem Strategicznym ORLEN Polish Open jest Województwo Małopolskie.
Partnerem Głównym wydarzenia są Miasto Tarnów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Partnerami wspierającymi Polski Związek Badmintona są Enea, Totalizator Sportowy, Lotto, Toyota Okęcie.
Partnerem technicznym PZBad jest firma Victor.
Partnerami medialnymi PZBad są Polskie Radio, TVP Sport, Polski Badminton

Ramowy harmonogram imprezy:
(Arena Jaskółka Tarnów, ul. Traugutta 3B)

22.03 (środa) – 23.03 (czwartek); godz. 9.00-21.00 Kwalifikacje,
24.03 (piątek) godz. 9.00 finał kwalifikacji, godz. 11.00 start turnieju głównego
25.03 (sobota) godz. 9.00 ciąg dalszy turnieju głównego, 16.00 pojedynki ćwierćfinałowe
26.03 (niedziela) godz. 9.00 pojedynki półfinałowe, godz. 13.00 pojedynki finałowe (transmisja w TVP Sport)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce